Розклад занять

07.11, четвер, 1600Збираємо мамину сумочку в пологовий  (Акушер-гінеколог)

10.11, неділя, 1200 - Семінар 1. ПАРТНЕРСЬКІ ПОЛОГИ (Акушер-гінеколог) Увага: на недільне заняття треба приходити в парі. Пишіть на вайбер 0679998452, якщо з партнером будете в неділю. Лекція буде проведена за наявності 8-10 осіб. Вкладка з кожного - 125 грн.

Все про вагітність: десятий тиждень

10 weekЕмбріон

Зростом у 4,5 сантиметри та вагою 5 грамів, твоя дитина здається мініатюрною. Так, вона мініатюрна, але всі основні органи та системи сформовані! Усередині тебе живе людина, яка своїм зовнішнім виглядом уже ніяк не нагадує пуголовка, як декілька тижнів тому!

Малюка вже можна впізнати в обличчя, навіть по таких дрібницях, як вії чи вушка. Стає видими перший пушок на голівці. Хрящі починають костеніти, на кінчиках пальчиків рук утворюються мініатюрні нігтики.

Трохи пізніше так же з'являться нігті на пальчиках ніжок, пізніше, адже дитинка розвивається згори вниз. Незважаючи на те, що стать уже давно визначена, ти ще не зможеш переконатися, хлопчик чи дівчинка скоро стане новим членом твоєї родини. На даному етапі розвитку пуповина між ембріоном та стінкою матки починає функціонувати активніше і достатньо швидко починає створюватися плацента. Адже дитина тепер буде швидко рости а це можливо лише тоді коли малюк отримує достатньо живильних речовин через пуповину з плаценти.

Поки що тобі не потрібно харчуватися за двох якщо ти, звичайно, не почуваєшься настільки голодною! Та все одно намагайся харчуватися настільки здоровою їжею, наскільки буде виходити: різноманітні продукти, багато високоякісних білків, зернові, яйця, продукти, багаті кальцієм, овочі та фрукти. Якщо ти можеш це собі дозволити, розглянь питання переходу на органічні продукти, які містять менше пестицидів, гормонів росту, антибіотиків.

Пий щодня більше, ніж ти пила зазвичай: твоє тіло виробляє більше крові, навколоплідної рідини - і ти ходиш у туалет за двох! Добре - це коли ти ніколи не відчуваєш спрагу, а вода завжди з тобою.

А ти знаєш, що з цього тижня твоя дитина - вже не ембріон? Тепер вона називається «плід» - ненароджений нащадок.

Майбутня мама

Мама втомилася... так утомилася від усієї цієї підготовки тіла до пологів. Нова судинна система має бути створена в твоєму тілі! Це може спровокувати залізодефіцитну анемію, через яку ти почуватимеш ще більшу втому.

На ранніх строках вагітності деякі жінки мають низький тиск, іноді навіть занадто низький. Результат - почуття втоми та запаморочення. І коли тебе цілий день нудить, це також втомлює досить сильно. А якщо ти маєш дітей, роботу, напружений графік, то буває досить складно знайти час на перепочинок. Ось чому для того, щоб бути хорошою мамою, ти маєш піклуватися і про себе також, уважно прислухатися до свого тіла.

І ти маєш змінити темп свого не-вагітного-життя на більш повільний. Просто лягати спати раніше, спати вдень, коли потребуєш цього, попросити чоловіка взяти на себе частину твоїх домашніх обов'язків. Маєш дітей? Можливо, бабуся й дідусь погодяться придивлятися за ними трохи частіше, поки ти не станеш почуватися більш енергійно. Можливо, твої скарги на ранньому строку вададуться комусь недоречними, та ти маєш робити все, щоб отримувати насолодження від вагітності.

Джерело: mama-tato.com.ua (За матеріалами 3D Pegnancy)