Все про вагітність: восьмий тиждень
Ембріон
Тепер дитина зростом уже майже 2 сантиметри та важить близько граму. Вона продовжує розвиватися досить швидко: почав формуватися хребет - спочатку хрящовий, пізніше він буде костеніти. Та початок уже закладено.
Маленьке серденько уже б'ється зі швидкістю 60 разів на хвилину, шлунок вже виділяє шлункові соки, печінка створює клітини крові, мозок починає функціонувати. Тепер дитина вже зовсім схожа на головатсика, тому що між пальцями на руках та ногах (!) є перепонки. Тим часом, дитина росте досить швидко: усього лише два тижні тому вона була розміром із рисове зернятко, а тепер уже як медальон на вашій шиї.
Вагітна мама
Хоча маленьке серденько вже б'ється, ви ще не зможете почути його через стетоскоп чи ультразвук. Взагалі-то краще не турбувати дитину у цій фазі росту. Деякі матері роблять ультразвукове обстеження під час вагітності. Хоча ризики проведення такого обстеження не доведені, не має й ніяких доказів, що це безпечно. Стандарти у сфері охорони здоров'я змінюються у різних країнах. Та якщо ви все ж таки вирішите робити ультразвук, то зможете переконатися, що вагітність проходить нормально. А якщо виявиться, що у вас всередині не одна, а дві дитини!.. Шанси мати більше однієї дитини 1 до 60. Це пояснить вам, чому ви такі втомлені та так часто хочете їсти. А в кінці вагітності отримаєте подвійну винагороду.
Важливо про вагітність
До 12 тижня вагітності слід стати на облік в Жіночу Консультацію. Одразу ж вам зроблять необхідні аналізи:
-загальний аналіз крові та сечі
-біохімічний аналіз крові
-аналіз крові на коагулограму
-аналіз крові на рівень глюкози
-бактеріологічний аналіз сечі
-а також аналіз крові на визначення групи крові, резус-фактора, тести на ВІЛ (СНІД), гепатит В, сифіліс.
Один з цих аналізів визначає групу вашої крові. Але єдине, для чого робиться тест - це визначення резус-фактора, який є видом білка на поверхні червоних кров'яних тілець. Ви можете бути резус-позитивною чи резус-негативною. Плід може успадковувати резус-фактор від батька чи матері. Якщо мати резус-негативна, а плід резус-позитивний, то можуть виникнути проблеми.
Якщо мати резус-негативна, її організм може виробляти антитіла проти резус-позитивної дитини. Якщо маленька частина крові дитини перемішається з кров'ю матері, наприклад, під час такої медичної процедури, як амніоцентез, її тіло може відреагувати алергічно на дитину, виробляючи антитіла проти крові дитини. Такий стан має назву «резус - сенсибілізований». Антитіла матері можуть пройти крізь плаценту і атакувати кров дитини, розбиваючи її червоні кров'яні тільця та розвиваючи анемію. Цей стан може бути доволі складним.
Якщо з'являється ризик резус - несумісності, лікар має запропонувати ін'єкцію імуноглобуліну, який попередить активізацію резус-негативного організму матері. Це працює протягом вагітності та після народження. Якщо організм резус-негативної мами не проявляє дій проти резус-позитивної дитини, лікар все одно має запропонувати ін'єкцію імуноглобуліну на 28 тижні, щоб запобігти цьому процесу до кінця вагітності. Якщо маля народилося з резус - позитивною кров'ю, матері запропонують ще одну дозу імуноглобуліну, щоб запобігти виробленню нею антитіл проти резус-позитивних клітин, які могли потрапити до її кровоносної системи до і під час пологів, які можуть призвести до резус - несумісності при наступній вагітності.
У будь-якому разі, наступна вагітність потребує додаткового лікування імуноглобуліном. Навіть коли в жінки трапляється викидень, ектопічна вагітність чи аборт, вона все одно мусить лікуватися, щоб запобігти ймовірності вироблення антитіл, які в майбутньому атакуватимуть резус-позитивну дитину.
Якщо жінка виробляє антитіла, то лікування імуноглобуліном не діє. Мати зі збудженим резусом має перевірятися постійно, щоб не зашкодити дитині. У більшості випадків, дитина народжується нормальною, але потребує переливання крові, щоб замінити пошкоджені кров'яні клітини нормальними. Дитина також може народитися раніше чи потребуватиме переливання ще в утробі.
Такий недуг трапляється вкрай рідко в сучасному суспільстві, де є рання діагностика та нормальне лікування.
А також, назначать УЗД
? Перед ультразвуковим обстеженням під час ранньої вагітності треба багато пити, адже вода є гарним провідником звукових хвиль. А приблизно на 10-12 тижні рідини навколо дитини вже достатньо багато, так що зображення саме по собі буде кращим. Не лякайтеся, коли ультразвук показує тільки розпливчасті плями - це нормально. Лікар, який проводить вам обстеження, пояснить, що означають ці плями та полоси.
? Якщо ви маєте часті (чи постійні) кровотечі, проконсультуйтеся зі своїм лікарем. Адже це може означати все що завгодно. Можливо, все в порядку, а можливо, у вас починається хвороба. У багатьох випадках втрата крові є нормальною, вона може виникнути через невеличке пошкодження на шийці матки абочерез те, що ви кохались.
Джерело: mama-tato.com.ua (За матеріалами 3D Pegnancy)