Розклад занять

Дорогі мамусі, запрошуємо вас підготуватись до народження ДИВА.

Загалом, зараз є 8 занять, по неділях. Нова група набирається 1 раз в 2 місяці. Тернопіль, лише живі зустрічі.
Маємо чудових гостей на заняттях та подарунки. Найкращі відгуки та 17 річний досвід роботи.
Повний комплексний теоретичний підхід. Тематика занять 17-річного проекту ШКОЛА ЩАСЛИВОГО МАТЕРИНСТВА СВ. АННИ охоплює найкращі та найважливіші теми. 

Навчання в Школі материнства продовжується згідно дотримань усіх правил безпеки. Ми піклуємося про здоров'я майбутніх матерів та їх діток.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ: відсилайте повідомлення у VIBER - 0679998452

Все про вагітність: шостий тиждень

6 weekЕмбріон  

Ваш малюк підріс уже до цілих п'яти міліметрів та має тепер маленький хвостик. Також на боках з'явилися невеличкі утовщення і він ще зовсім не схожий людину такою, як ми звикли бачити.
Уже скоро будуть створюватися дірочки для вушок, а після цього одразу почнуть формуватися рот та щелепи. Дві маленькі дірочки на майбутньому обличчі вказують на місце, де буде розташовано носик. Та це все зовнішність.

Внутрішні органи також розвиваються стрімко: формуються шлунок, кишечник та легені, навіть поки примітивна система кровоносних судин! Уже можна роздивитися маленьку голівку, а якщо ви робили ультразвукове обстеження, то могли побачити зачатки серця у грудях дитини. Звичайно, воно ще має сильно розвинутися, але ви все ж таки могли б почути його биття.

Важливо: обговоріть зі своїм лікарем, чи можна припинити приймати ліки (якщо ви приймаєте якісь). Також варто відкласти візит до стоматолога. Ваші ясна зараз дуже чутливі та будуть кровоточити трохи довше після лікування, ніж зазвичай. Ну, а якщо вже зовсім треба лікувати зуби, то попроси лікаря використати найбезпечніший місцевий знеболюючий засіб, якщо буде потрібно знеболювати. І пам'ятайте, що рентген небезпечний для дитини, тому не робіть його під час вагітності.

Вагітна мама

Результати тестів однозначні: ніяких сумнівів, що ви вагітні. І звичайно, ви відчуваєте багато суперечливих емоцій: з одного боку хочеться поділитися з усім світом, вийти на вулицю та закричати «Я скоро стану мамою!». І в той же час переслідують деякі сумніви. «Чи зможу я впоратися з усім, що принесе мені вагітність, і як пройдуть пологи? Чи вистачить грошей? Ми ж збиралися спочатку купити квартиру чи будинок, ми збиралися поїхати відпочити... Вийде чи ні?» Ви щасливі та розгублені одночасно і кожного ранку, коли ви прокидаєтеся, дитина (чи, можливо, ще нудота) - це перше, про що ви думаєте. А через дев'ять місяців... ні, уже не дев'ять, пам'ятайте, ви вже на шостому тижні.

Гормони вже зовсім «розгулялися» у вашому тілі. Ви знаєте, що це нормально, та іноді буває так незручно, особливо коли починає нудити. Коли ви у будь-яку годину дня і ночі ладні будь-що проміняти на бутерброд із ковбаскою. І бажано, не один. Втома приходить зазвичай невчасно, коли треба працювати, робити щось удома. Груди стали дуже ніжні, соски ну дуже чутливі. Іноді навіть занадто. Смаки змінились і від кофе, який ви зазвичай так любили або від запаху підсмаженого м'яса вас тепер може знудить. А полюбилось, навпаки, щось дивне: салати, цукерки чи яблука. Запах їжі, яку готує ваша сусідка, викликає у вас бажання одягти їй на голову її каструлю. А самій так хочеться сирої моркви, ммм... Вам одночасно і холодно і спекотно, став нецікавим телевізор та читання газет. І ще якесь нестримне бажання піти з важливої зустрічі та подрімати на дивані. Іншими словами, ви вагітні! Іноді це створює деякі незручності, але зазвичай вам хочеться літати від щастя.

Поради вагітним

? Для того, щоб вас менше нудило, слідкуйте, щоб шлунок ніколи не був зовсім порожнім. Їжте часто, але потрошку. Можливо, буде зручно ввечері покласти трохи їжі біля ліжка, щоб уночі можна було швиденько перекусить. Коли прокинетеся, зможете випити чаю з цукром та крекером, наприклад. Вуглеводи допоможуть вам швидко відчути себе ситою.

? Легко втомлюєтеся? Відпочивайте трохи більше, ніж зазвичай та не турбуйтеся: це нормально. Якщо ви маєте ще дітей, спіть удень разом із ними, якщо вони вже занадто дорослі, щоб спати вдень, то було б добре встановити час обов'язкової «тихої години». Це ще допоможе вам, коли дитина народиться.

Майбутній тато
Ви вже майже маже звикли до цієї приголомшливої новини. Іноді буває складнувато утримати це відчуття щастя та наближаючогося дива. Особливо, коли ваша дружина постійно жаліється на стому та нудоту. Та це скоро пройде.
У той же самий час, ви маєте бути більш уважним до неї, ніж завжди, готувати їй різноманітні закуски, перекуски, поранки, передобідки, підвечірки, нічні перекуси - бо вона їсть ніби цілу добу! І треба взяти на себе більше обов'язків по будинку та допомагати дружині, щоб дати їй час на те, щоб поспати вдень.
Та це варто того, щоб гордо називатися татом. І вона ніколи не забуде вашого піклування у цей непростий період. Знайте, вона буде вдячна вам за кожен приготований бутерброд.

Джерело: mama-tato.com.ua (За матеріалами 3D Pegnancy)