Стреси у вагітних
Захистити себе від негативних хвилювань, страхів, душевної неврівноваженості, чи, як прийнято їх називати одним словом, стресів, дійсно нелегко. Тим паче, що причин для таких станів, особливо на початку вагітності, ціла армія! Деякі з них властиві для багатьох жінок, а інші цілком індивідуальні:
- Хвилювання у зв'язку з фізичними змінами, неприємними явищами: токсикозу, сонливості, зміни молочних залоз та ін.
- Більш серйозний страх, паралельно пов'язаний з переживаннями щодо благополучного виношування, наприклад, при загрозі викидня на початку вагітності, коли відомі індивідуальні медичні показання.
- Страх перед народженням малюка небажаної статі для будь-кого з подружжя.
- Страх перед майбутніми родами.
- Загальна нестабільність емоційного стану, що схожа на перед менструальний синдром, до якої відноситься дратівливість, різкі зміни настрою, слізливість.
- Боязнь майбутніх змін у своїй фігурі, зовнішності.
- Невпевненість у завтрашньому дні, страхи перед майбутнім життям, необхідністю розлучитись з активною професійною самореалізацією та діяльністю на час відпустки по вагітності і родам, а також відпустки по догляду за дитиною.
- Втома на роботі. Хвилювання пов'язані з конфліктами з начальством , колегами.
- Якщо вагітна навчається, то рідко вдається уникнути поточних неприємностей і хвилювань, пов'язаних з екзаменами.
- Відносини з чоловіком, наявними дітьми, чи іншими членами сім'ї. Побутові проблеми.
- Що ще, окрім розуміння важливості свого стану для здоров'я майбутнього малюка , допоможе нам подолати неприємності?
Говоріть про стрес. Необхідно, щоб хвилювання вийшло назовні – це найкращий засіб позбутись проблеми. Залежно від причини хвилювання, розмовляйте з чоловіком, подругами, лікарем який лікує. Якщо немає можливості поговорити з кимось безпосередньо, спілкуйтесь в Інтернет - форумах, консультаціях. Це помагає багатьом.
- Знайдіть ворога та знешкодьте. Спробуйте самостійно визначити причини стресу. Поміркуйте, що можна змінити, щоб усунути його.
- Якщо працюєте надто багато, спробуйте відмовитись від частини роботи. Якщо на Вас є надто велика відповідальність вдома або на роботі, вирішіть, що Ви будете робити в першу чергу, а що – потім. Візьміть записник та складіть перелік того, що необхідно зробити і як саме.
- Більше спіть
- Прийміть теплий розслаблюючий душ перед сном. Послухайте приємну музику.
- Відстороніться від стресу на деякий час
- Якщо вагітність проходить гармонійно, чудовий спосіб отримати позитивний заряд - фізичні вправи.
- Якщо Вам не можна займатися вправами, спробуйте по можливості почитати улюблену книгу, переглянути кінострічку або сімейну відеотеку, послухати улюблену музику.
- Завжди допомагають прогулянки на свіжому повітрі,особливо в товаристві людини, з якою можна відверто поспілкуватись. Хоча іноді хочеться насолодитись прогулянкою наодинці. Це та інше в залежності від внутрішнього стану, призводить до хороших результатів.
- Спробуйте використати медитаційні вправи: закрийте очі та уявіть себе в жаданому місці, наприклад, на морському пляжі, або на чудовій лісній сонячній галявині. Найкраще це зробити під розслабляючу музику. Уявляйте себе спокійною і щасливою. І у вас усе буде гаразд!!!