Розклад занять

Нова група мамусь, у маленькій групі 6-8 осіб, розпочне навчання 11.06.
Згідно дотримань усіх правил.

Будемо раді і щасливі попрацювати для вас.

Цікаво і корисно проведений час на навчанні - найкращий початок підготування до материнства. Тим більше, якщо ви з нами!

Запис та деталі у Viber 0679998452

Гормони і вагітність

Вагітність - це час відкриття та змін.

Значна частина змін викликана великим викидом гормонів - особливо активних хімічних речовин, які утворюють та виділяють ендокринні залози. З самого початку вагітності утворюється гормон хоріонічний гонадотропін. Він стимулює посилення утворення прогестерону і тим самим пригальмовує менструацію. Гормон прогестерон заспокоює психіку, надає пом'якшуючу, заспокійливу дію на матку для збереження вагітності. Проте жінка може відчути певну втому, загальмованість.

У плаценті утворюється та накопичується прогестерон, гонадотропні та естрогені гормони, плацентарний лактоген та соматропін. Вони впливають на процеси росту плоду і матки, готують молочні залози до лактації. Естроген пробуджує у майбутньої мами інстинкт «гнізда» та пов'язані з цим питання і турботи – наприклад: чи впораюся я, чи зможу стати хорошою матір'ю? Завдяки гормону релаксину сухожилля та зв'язки в ділянці тазу, в кінці вагітності стають більш м'якими га гнучкими. Також релаксин викликає суперечливе почуття жіночого самоусвідомлення. Ендорфін – гормон радості – впливає на емоційний стан та є природнім знеболюючим засобом. Гормон окситоцин приводить в дію механізм пологів. В перші місяці та на етапі завершення вагітності, відбувається зниження збудливості кори головного мозку.

Зміни в тонусі вегетативної нервової системи призводять до різноманітних розладів, зміни смаку, запамороченням. У підготовці до вагітності та забезпечення її правильного протікання приймають участь всі найважливіші системи жіночого організму. Усі зміни, що виникають носять пристосовуючий характер та є необхідними для процесу продовження роду. В центральній нервовій системі під час вагітності виникає домінантне вогнище збудження («домінанта вагітності»), що забезпечує нормальне протікання змін в організмі мами та є необхідним для розвитку плоду.

Іванна Наконечна,
лікар акушер-гінеколог