Розклад занять

Дорогі мамусі, запрошуємо вас підготуватись до народження ДИВА.

Загалом, зараз є 8 занять, по неділях. Нова група набирається 1 раз в 2 місяці. Тернопіль, лише живі зустрічі.
Маємо чудових гостей на заняттях та подарунки. Найкращі відгуки та 17 річний досвід роботи.
Повний комплексний теоретичний підхід. Тематика занять 17-річного проекту ШКОЛА ЩАСЛИВОГО МАТЕРИНСТВА СВ. АННИ охоплює найкращі та найважливіші теми. 

Навчання в Школі материнства продовжується згідно дотримань усіх правил безпеки. Ми піклуємося про здоров'я майбутніх матерів та їх діток.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ: відсилайте повідомлення у VIBER - 0679998452

Гормони і вагітність

Вагітність - це час відкриття та змін.

Значна частина змін викликана великим викидом гормонів - особливо активних хімічних речовин, які утворюють та виділяють ендокринні залози. З самого початку вагітності утворюється гормон хоріонічний гонадотропін. Він стимулює посилення утворення прогестерону і тим самим пригальмовує менструацію. Гормон прогестерон заспокоює психіку, надає пом'якшуючу, заспокійливу дію на матку для збереження вагітності. Проте жінка може відчути певну втому, загальмованість.

У плаценті утворюється та накопичується прогестерон, гонадотропні та естрогені гормони, плацентарний лактоген та соматропін. Вони впливають на процеси росту плоду і матки, готують молочні залози до лактації. Естроген пробуджує у майбутньої мами інстинкт «гнізда» та пов'язані з цим питання і турботи – наприклад: чи впораюся я, чи зможу стати хорошою матір'ю? Завдяки гормону релаксину сухожилля та зв'язки в ділянці тазу, в кінці вагітності стають більш м'якими га гнучкими. Також релаксин викликає суперечливе почуття жіночого самоусвідомлення. Ендорфін – гормон радості – впливає на емоційний стан та є природнім знеболюючим засобом. Гормон окситоцин приводить в дію механізм пологів. В перші місяці та на етапі завершення вагітності, відбувається зниження збудливості кори головного мозку.

Зміни в тонусі вегетативної нервової системи призводять до різноманітних розладів, зміни смаку, запамороченням. У підготовці до вагітності та забезпечення її правильного протікання приймають участь всі найважливіші системи жіночого організму. Усі зміни, що виникають носять пристосовуючий характер та є необхідними для процесу продовження роду. В центральній нервовій системі під час вагітності виникає домінантне вогнище збудження («домінанта вагітності»), що забезпечує нормальне протікання змін в організмі мами та є необхідним для розвитку плоду.

Іванна Наконечна,
лікар акушер-гінеколог