Summer-Sun-Pregnant-Belly171 400x0ccВагітність - не хвороба, а природний стан жінки. Так само, як пологи - природний процес. Якщо це так, то навіщо курси для вагітних? Навіщо готуватися до того, що закладене самою природою?

Безперечно вагітність - природний процес. Це особливий і приємний стан для кожної жінки. Навіть, якщо є скарги, дискомфорт чи ускладнення. Відчуття того, що в тобі зростає нове життя - неймовірне! Але поряд з цими приємними моментами, росте і зростає відчуття страху. Організм змінюється, перебудовується і поводиться не так, як раніше. Чому? Навіщо? Що є нормою, а коли потрібно хвилюватися? Щоб зрозуміти, жінка починає шукати інформацію: інтернет-статті, розповіді знайомих мамів, дослідження. Сучасний світ переповнений інформацією, її дуже багато, вона дуже різна, а гарантії в її достовірності не має. А ще ціла низка індивідуальних особливостей, які є в кожної вагітної. Суміш цих факторів приводять жінок, які свідомо готуються до зустрічі з малюком, на курси для вагітних.

Як обрати курси для вагітних?

Визначившись, що курси вам все таки потрібні постає інше питання - як їх обрати. Зараз практично при кожній жіночій консультації проводять підготовку. Та й поза лікарняними стінами можна знайти різні варіанти: від релігійних організацій, приватні, або, найбільш сучасний варіант, онлайн курси і школи. Коли є вибір, потрібно сформулювати вимоги.

Вимоги до школи для вагітних:
  1. Лектори. Чи не найважливішою “цеглинкою” будь-яких курсів є ті, хто проводять навчання. Якщо є можливість, то ознайомтеся з тим, який підхід до ведення вагітності і пологів вони подають. Нажаль, при консультаціях часто зустрічаються акушери, які не визнають сучасних рекомендацій МОЗ, чи ВООЗ. Налаштуватись на природний процес пологів у таких “вчителів” - майже не можливо. Не всі працівники жіночих консультацій реально впроваджують нові принципи щодо грудного вигодовування. Якщо говорити про приватні курси, то краще обрати ті, що мають різних фахівців з відповідним досвідом. Повірте, не може одна людина (часто просто мама з досвідом) підготувати вас до пологів, грудного годування, догляду за малюком.

  2. Зворотній зв язок. Кожна вагітність унікальна, в кожної жінки виникають свої хвилювання і питання. Дуже важливо, щоб ви могли отримати відповіді на питання, які вас хвилюють. Крім того, часто дільничні гінекологи зловживають незнанням вагітних і ставлять так звані “комерційні діагнози”. Добре, коли ви матимете можливість запитати в лікаря, який практикує сучасний підхід до ведення вагітності і пологів.

  3. Час і комфорт. Дуже часто підходящий час занять знайти складно. Потрібно підлаштувати робочий графік вагітної, а якщо слухати лекції хоче і чоловік, то зручно має бути обом. Приміщення шкіл, зазвичай, не великі, влітку, коли жінок багато - жарко і не комфортно. Інший момент - не всі чоловіки вільно почуваються на лекціях, коли вони одні серед жінок.

Інформаційне навантаження

Програма школи для вагітних - один з найважливіших моментів. Які знання вам мають надати?

  1. Розуміння змін, які відбуваються у вашому тілі. Цю інформацію має подавати акушер-гінеколог, яка пояснює, як перебудовується ваш організм, які можуть бути скарги і ускладнення, як полегшити своє самопочуття у різних ситуаціях. Важливо, щоб лектор розглядав вагітність не як хворобу.

  2. Фітнес. Вагітність має бути активна - це запорука того, що вона пройде легше, а пологи - швидше. Програма будь-яких тренувань має бути розроблена і адаптована для вагітних жінок. Не правильне фізичне навантаження може мати трагічні наслідки.

  3. Підготовка до пологів і післяпологового педіоду. Остерігайтеся, коли ці знання будуть подавати не акушер-гінекологи з досвідом. Отриманні знання допоможуть вам в процесі пологів налаштуватися на хвилю дитини, навчитися практик для розслаблення під час перейм. Зрозуміти процес народження, допомогти дитині і собі.

  4. Грудне годування. Консультант із грудного годування має мати відповідний сертифікат, який засвідчує що він пройшов відповідний курс навчання. Тільки такі підготовлені люди можуть допомогти правильно підготуватися до грудного вигодовування, налаштувати лактацію, уникнути найбільш поширених помилок і розповісти, що робити в разі можливих ускладнень.

  5. Психологічна підготовка до пологів. Не менш важливим є ваше налаштування на пологи, на те, як вони пройдуть. Пологи - процес, який керується не лише гормонами, але й нашим підсвідомим. Не нехтуйте такою підготовкою.

  6. Догляд за малюком. Напевне найбільше переживань, після самих пологів, викликає догляд за дитиною. Що робити з цією крихіткою, що варто знати, хвороби і як їх уникнути, базові знання кожної мами і тата. Найкраще, коли ви це дізнаєтеся від лікаря педіатра чи неонатолога.

  7. Слінгоносіння. Слінг - переноска для дітей, яка може значно полегшити життя молодій мамі. Але, як завжди, головне - не нашкодити дитині. Тому потрібно добре знати, що можна а що не можна робити, користуючись слінгом, як правильно носити дитину, з якого віку які слінги можна використовувати.

Ми всі звикли готуватися до важливих подій у нашому житті. Згадайте, скільки зусиль вам пішло на організацію весілля: вибір сукні, програми, меню, фотосесії, запрошення… Народження вашого малюка - подія, яка не має собі рівних. До неї теж потрібно готуватися, адже це відповідальність за ще одне життя.

Джерело: http://stykit.com.ua/interesting/statti/navishcho-kursy-dlja-hth