Відеогід вагітності (Перший триместр)
Самий ранній і дуже важливий етап розвитку вагітності — від зачаття до 14 тижнів. Протягом цього часу відбувається закладка всіх органів і систем малюка, з’являються рефлекси. До кінця третього місяця дитина важить близько 30 грам і його довжина близько 9 см. Майбутня мама повинна дуже уважно стежити за своїм здоров’ям: виключити алкоголь, відмовитися від куріння, вживати в їжу тільки свіжі, якісні продукти. Урізноманітнити свій раціон харчування продуктами, що містять вітаміни і корисні речовини, більше відпочивати, уникати нервового напруження, пам’ятати про те, що не всі лікарські препарати можна приймати вагітним жінкам.
У першому триместрі відбувається чимало психологічних змін у жінки. Настрій часто змінюється, може виникати страх перед майбутнім, може з’явитися плаксивість, уразливість — всі ці прояви пов’язані з гормональними змінами, які відбуваються в організмі.
Саме протягом першого триместру вагітності проявляється токсикоз, у жінок вранці виникає нудота, іноді бувають напади блювоти, дошкуляє почуття нудоти. Якщо блювання виникає постійно, це небезпечно для організму, може настати зневоднення, тому вагітна жінка повинна приймати достатню кількість рідини (часто і потроху).
У зв’язку з тим, що змінюється гормональний фон, змінюється місце розташування внутрішніх органів, у жінок у першому триместрі нерідко виникають проблеми з справлянням природних потреб, з’являються часті позиви до сечовипускання, можуть виникати запори.
Остаточного усвідомлення своєї нинішньої ролі, як правило, в цей період не настає, а ось після проведення ультразвукового дослідження, коли майбутня мама може побачити свого малюка, в психіці жінки можуть наступити серйозні зміни. Жінки починають більш відповідально ставитися до свого стану, намагаються контролювати свої емоції, тому, що розуміють, малюк відчуває все, що відчуває матір.
1 тиждень. Планування вагітності
2 тиждень. Визначення вагітності
3 тиждень. Вагітність стає фактом
4 тиждень. Генетичне тестування
5 тиждень. Зміни самопочуття
6 тиждень. Спорт на ранніх термінах
7 тиждень. Фізіологічні зміни
8 тиждень. Альтернативна терапія
9 тиждень. Правильне харчування для вагітних
10 тиждень. Гормональні зміни
11 тиждень. Скринінг комірцевого простору
12 тиждень. Секс під час вагітності
13 тиждень. Можливі ускладнення
За матеріалами 40weeksUA