Все про вагітність: тридцять дев'ятий тиждень
Ваша «знаменна дата» наближується, а ви так і дивитесь на календар. Але знаючи, що менше 10% жінок народжують в саме цей день, подумайте про те, що пологи можуть початися неочікувано. В будь-якому, це буде найсприятливішим моментом для дитини. То ж постарайтеся не засмучуватись, якщо дитинка з’явиться раніше чи пізніше, ніж ви планували.
Цікаво, що відбуватиметься з вашим тілом, дитиною і життям цього тижня? Читайте далі…
Про що ви думаєте:
«Я це зробила!»
Ваше тіло
Прямуйте до лікарні чи пологового будинку, якщо ви думаєте, що у вас почалися пологи (навіть якщо потім вийде, що ще не почалися). Краще зробити парочку «тестових заїздів», ніж народити дитину в якомусь непідходящому місці. Якщо пологи лише починаються, вас можуть відправити додому. Але повірте, краще посидіти ці 12 годин вдома, ніж стирчати в госпіталі.
Біль, що приходить з помилковими пологами – це нормально; пологи є помилковими, бо матка під час них не розширюється так, як при справжніх пологах. Є ж велика різниця в тому, якщо ви намагаєтесь проштовхнути грейпфрут через дірочку, розміром з вишню. Помилкові пологи дають вам лише біль, і ніякого «просування».
Єдиний спосіб розпізнати помилкові пологи – це засікати час між схватками. При справжніх пологах переймийдуть регулярно і чим далі – тим частіше (і це ще болісніше). Переймипри помилкових пологах не так регулярні і в різні моменти можуть бути більш чи менш болісними.
Під час другої чи послідуючих вагітностей помилкові пологи проходять легше.
Ваша дитина
Ще один цікавий симптом пізньої вагітності – це часта гикавка. Не у вас, а в дитини. Це тому, що навколо маляти немає повітря, коли воно тренується дихати; воно вдихає амніотичну рідину, в результаті чого ви відчуваєте поштовхи, наче у вас в животі щось стрибає.
Інші новини цього тижня: Пушок, що вкривав тіло дитинки, майже щез; ви лише можете знайти його залишки на плечах, лобі чи на шиї. Не думайте, що ви народили мавпеня, він скоро зникне.
Колір шкіри маляти варіюється від червоно-рожевого відтінку до білого чи рожево-блакитного кольору (навіть у дітей з темною шкірою). Це залежить від кількості жиру, що набрало ваше чадо. Об’єм голови і животика дитини зараз майже однакові.
Через плаценту маля отримало всі необхідні антитіла, щоб бути здоровим після народження.
Зараз воно 49 см завдовжки і важить майже 3,2 кг.
Ваше життя
Після першого приступу перейм ви можете занервувати. Добре подумайте, хто буде з вами під час пологів.
Розплануйте, як ви з усіма зв’язуватиметесь, коли почнуться пологи. Може ви просто маєте сказати чоловіку, а він всім телефонуватиме. Чи запишіть всіх потрібних в телефонну групу під назвою «Я народжую!».
Навіть якщо ви маєте народжувати за тиждень, ви відчуватимете тиснення весь цей час. Підійміть ступні догори, розслабтеся і включіть свою улюблену музику, під яку ви можете подумати про щось інше, ніж дитина.
Джерело: mama-tato.com.ua (За матеріалами 3D Pegnancy)