Розклад занять

Дорогі мамусі, запрошуємо вас підготуватись до народження ДИВА.

Загалом, зараз є 8 занять, по неділях. Нова група набирається 1 раз в 2 місяці. Тернопіль, лише живі зустрічі.
Маємо чудових гостей на заняттях та подарунки. Найкращі відгуки та 17 річний досвід роботи.
Повний комплексний теоретичний підхід. Тематика занять 17-річного проекту ШКОЛА ЩАСЛИВОГО МАТЕРИНСТВА СВ. АННИ охоплює найкращі та найважливіші теми. 

Навчання в Школі материнства продовжується згідно дотримань усіх правил безпеки. Ми піклуємося про здоров'я майбутніх матерів та їх діток.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ: відсилайте повідомлення у VIBER - 0679998452

Все про вагітність: тридцятий тиждень

30 weekДитинка

Маля вже завдовжки 38см і важить біля 1300 грамів. Воно продовжує швидко рости і залишається в своєму теплесенькому гніздечку.

Вагітна мама

Так як ваш живіт стає все більшим і більшим, це може заважати. Втомлює навіть стояння протягом короткого періоду часу.

Якщо у вас сидяча робота, намагайтеся тримати добру поставу, беріть часті перерви, робіть присідання і тазові нахили. Туризм та прогулянки корисні, як завжди, але з добрим і міцним взуттям. Ваша рівновага має бути стійкою, отже будьте акуратні, стоячи на стільці чи на сходах. Ваші суглоби стали більш гнучкими, то ж не робіть різких рухів. Ви тепер маєте велику вірогідність потягнути щиколотку чи ушкодити коліно. Деякі жінки роблять висновок, що це саме час перейти від спортивних ігор і їзди на мотоциклі до йоги для вагітних чи плавання.

Відтепер ви можете помітити незвичну тяжкість чи скорочення в животі, це незвичне відчуття, якого ви не знали дотепер. Таке враження, що у вас в середині волейбольний м'яч. Це скорочення Брекстона Хікса.

Під час цього симптому частина вашої матки потрошки скорочується, зазвичай не довше, ніж на 30 секунд. Ці скорочення цілком нормальні, вони такі слабкі, що помітити ви їх можете лише коли відпочиваєте. Іноді вони можуть заставити вас затамувати подих. Якщо ви займалися вправами, недостатньо поїли чи попили, якщо були сильно зайняті чи мали секс з чудовим оргазмом, то скорочення Брекстона Хікса можуть бути значно інтенсивнішими. Це абсолютно нормально. Дитина їх сприймає як ніжні обійми, а під кінець вагітності, матка за допомогою цих скорочень готуватиметься до пологів. Під час другої вагітності жінки мають сильніші та довші приступи скорочень. Знову ж таки, ваша матка знає, що робити, і починає готуватися раніше. Скорочення вас непокоять - спробуйте розслаблюючі вправи з класу для вагітних, дихайте глибоко і розслабтеся.

Якщо скорочення вас сильно непокоять, зверніться до лікаря. Ваш організм може підказувати вам зменшити навантаження, чи може, ви маєте інфекцію в крові.

Майбутній тато

Ви, мабуть, дізналися багато з занять для вагітних і з класів з догляду за дитиною і обговорюєте все це з акушеркою. Лише одна річ може вас по-справжньому бентежити: що, якщо маля вирішить з'явитися раніше чи пологи проходитимуть занадто швидко і ви не встигнете дістатися пологового будинку, чи якщо ваша жінка буде десь далеко, а ви не встигатиме туди доїхати? Ви маєте самі прийняти пологи! Більшість чоловіків почуваються впевненіше, знаючи, як це проходить. Знайте, що діти, які швидко народжуються, народжуються нормальними і повноцінними.

По-перше, щоб бути впевненішим, покладіть все необхідне для пологів у машину і приготуйтеся вдома. Ось речі, які знадобляться для прийняття пологів:

1 пакет для мами
Обмінна карта
Паспорт??? (паспорт зараз потрібен чи ні?)
Тапочки,
Носки,
Пеленки одноразові -3 шт
Нічна сорочка з глибоким вирізом
Халат
Вода негазована, печиво, шоколад (їжа для чоловіка, якщо пологи партнерські)
Рушники одноразові - 2 рулони
Мило туалетне рідке - 1 флакон
Пакет для чоловіка
Партнерський набір для пологів - ??? обов"язково?
Легкі штани
Носки
Футболка
Тапочки
Невеличкий рушник
1 дитячий пакет
Шапочка без зав"язок (ковпачок)
Шкарпеточки
Пеленка байкова
Пеленка ситцева
Підгузник
Розпашонка
2 пакет для мами
Комплект постільної білизни
Банний рушник
Тапочки для душу
Прокладки післяпологові або урологічні
Одноразові пеленки (1 уп)або клейонка та пеленки
Одноразові труси - 1 уп.
Прокладки для грудей
Бюстгалтер
Сорочка
Рекутан
Гель для інтимної гігієни
Рушник для інтимної гігієни
М"ягкі серветки, або туалетний папір.
Мило рідке 1ф
Зубна паста, щітка
Столовий прибор(тарілка, ложка, кружка)
Бепантен мазь*
Настойка календули*
*-ліки думаю купляти по мірі потреби.
2 дитячий пакет
Шапочка легенька - 1 шт
Шкарпеточки теплі - 2 пари
Розпашонка легенька - 1 шт
Розпашонка тепла байкова - 1 шт
Повзунки - 2 шт
Чоловічки - 2шт
Підгузники для немовлят - 1уп.
Шапочка тепла на виписку - 1шт
Теплий комбінезончик на виписку - 1 шт
Одіялко дитяче або махровий рушник
Вологі серветки

Тож уявіть, що ви вночі удвох із жінкою лежите в ліжку. Вона прокидається кілька разів за ніч і скаржиться на біль у спині. Ви вклали її зручно, зробили масаж і вона знов заснула. Наступним ранком вона прокидається дуже рано від сильних скорочень (перейм). Переймистають все частішими і доволі сильними. Вона не хоче гуляти, а хоче лише лягти й розслабитися. Ви збираєтесь посадити її в машину і відвезти до пологового будинку, та вона не хоче рухатись. Вона каже вам дати їй спокій. Її ноги холодні і вона каже, що її нудить. Це все означає, що вона на останній стадії перейм, яка має назву «перехід», перед тим, як вона почне народжувати.

Це саме час подзвонити акушерці; вона має бути готова в будь-який момент приїхати до вас додому. Ви ризикуєте, якщо вирішите нести дружину до машини чи таксі, адже дитина вже виходить і це значно небезпечніше, ніж народжувати вдома. Якщо ви не маєте акушерки, але можете викликати швидку допомогу, зателефонуйте їм. Спробуйте спокійно їм пояснити, що ваша дружина народжує вдома. Краще раніше дізнатися, які довідки і документи для цього потрібні.

Якщо ви побачите, що по народжувальному каналу спускається щось, схоже на товстого черв'яка - придивіться уважніше, щоб побачити, чи видно частину голови чи руки дитини, чи це пуповина. Якщо це пуповина, то є про що хвилюватися. Допоможіть жінці встати на руки й коліна так, щоб все її тіло було над землею і зателефонуйте до швидкої. Така дитина має народжуватися під наглядом лікаря.

Якщо води відійшли і вони коричневі, чи зелені, чи мають неприємний запах, це означає, що дитина могла захлинутися чи першорідний кал потрапив до матки. Це означає, що з дитиною може бути не все гаразд. Така дитина має вийти якомога швидше.

Якщо дитина народжується жовтуватого кольору, це означає, що є ризик розлиття жовчі, це небезпечно для дитини.

Джерело: mama-tato.com.ua (За матеріалами 3D Pegnancy)