Все про вагітність: двадцять другий тиждень
Плід
Ви дуже зайняті своїм животом і тим життям, що ви відчуваєте в середині, і більше вас нічого не турбує. У вашій матці зараз проходить багато процесів. Ваша дитинка має багато розваг, реагує на все, що відбувається ззовні і багато спить. Вона набирає все більше і більше жирових відкладень і шкіра її стає все мнеш прозорою. Тепер маля важить біля 440 грамів і виросло вже до 28,5 см. Якщо ви очікуєте на двійню, то напевно, стали набагато круглішою, ніж 5 місяців тому.
Ваша матка значно вища і двійня займає набагато більше місця, ніж якщо б ви чекали на одну дитину. Діти можуть перекидатися одне через одного і штовхати вас у живіт в самих різних місцях. Матері, які очікують на двійню, кажуть, що мають в животі таке відчуття, наче в ньому ціла футбольна команда. Ще пару тижнів і малята приймуть таку позу, щоб обом зручно було далі зростати. Те маля, яке є сильнішим (яке сильніше штовхається) лежатиме знизу і народиться першим. Цікаво те, що в цей період у дитини починають розвиватися рефлекси: хватальний рефлекс уже повністю розвинувся, ваше маля хватає свою пуповину або свою іншу руку і грається. Двійнята приходять до цього набагато раніше.
? Вам не треба хвилюватися з приводу того, що маля передавить пуповину або заплутається в ній. Завдяки силі, з якою кров тече по пуповині і желеподібній речовині, що оточує судини, пуповина дуже схожа на шланг під напором. Тож перетиснути її важко. Ви можете зав’язати на ній вузлик, але затягнути цей вузлик буде непросто.
? 30% малят закручують пуповину навколо своєї шиї на один чи два оберти, але це не заважає їм рухатися. У середньому пуповина має 50-60 см довжини і виглядає як закручений трос.
Майбутня мама
Хоч більшість жінок під час вагітності почуваються краще, ніж завжди, проте ваша імунна система трохи подавлена, щоб організм не відторгав дитину; то ж ви можете застудитися, отримати кашель чи грип. Вас нудить і все болить. Так що ви віддаватимете перевагу провести цілий день лежачи під шерстяною ковдрою. Це і правильно, бо таким способом ви найскоріше позбавитеся від температури. Взагалі-то, ваша дитина не страждає від цього, вона дуже добре захищена. А коли у вас в організмі з’являються антитіла проти вірусу, ваша дитина їх також отримує. Так що після народження маля вже матиме імунітет проти таких захворювань.
Грип – це також нормально, як і застуда. Вірус грипу може дістатися до вашої дитини через плаценту, але вона все одно не захворіє. Але, якщо у вас з’являється температура, то краще таки піти до лікаря. Якщо у вас діарея чи нудота протікає довше одного дня, також проконсультуйтеся з лікарем. Майбутнім матусям треба уникати зневоднення! Пийте достатньо води, розчинів електролітів, навіть харчової соди; це допоможе запобігти проблемам з сечовипусканням. Сечовидільний тракт більш чутливий до інфекцій, а особливо тепер, коли ви вагітні. Якщо вам боляче ходити в туалет, це означає, що у вас можуть бути цистит чи вірус сечовидільного тракту. Щоб не мати таких проблем, вчасно звертайтесь до лікаря.
Важливо про вагітність
• Якщо у вас з’явився головний біль, трохи тиленолу вам не зашкодить, проте ібупрофен може. Більшість інших природних або хімічних знеболювальних стримують шкідливі речовини. Запитайтеся в свого лікаря, які препарати слід приймати від діареї, головного болю та інших симптомів і хвороб під час вагітності.
Джерело: mama-tato.com.ua (За матеріалами 3D Pegnancy)