Все про вагітність: тринадцятий тиждень
Плід
Дитинка вже стає такою великою і штовхає вашу матку. Вона важить трошки більше від 30 грамів і завдовжки біля 7 сантиметрів. Коли ви не вагітні ваша матка має розмір приблизно маленької груші. За 12 тижнів матка виростає до розмірів великої груші, після 16 тижнів вона стане приблизно як грейпфрут, а на 20му тижні вона матиме розмір маленької дині. Через 24 тижні вагітності ваша матка збільшиться до розмірів маленького кавуна, а за 28 тижнів буде як не повністю надута повітряна кулька. В період пологів матка з щільно зімкненою шийкою нагадує велику й міцно зав'язану повітряну кульку.
Матка може бути нахиленою вперед чи назад. Якщо ваша нахилена вперед, то ви вже можете своїми руками відчути її над лобковою кісткою. Або ваша «половинка» може відчути дитинку в вашому животику. Якщо ж ні, то спробуйте ще раз через тиждень-два. Протягом вагітності ви можете відчувати «тягнучий» біль. Це нормально. Іноді біль може трошки посилюватися, адже ваші органи (шлунок, печінка, підшлункова залоза, жовчний міхур) мають посунутися, щоб дати місце для росту матки. Матка – порожній і м'язистий орган, який реагує на зміну навколо і відповідає невеличким напруженням, наприклад, як під час оргазму. А тепер всередині вас розвивається дитина і ваша матка може скорочуватися чи натягуватися під час ваших буденних справ або коли ви відчуваєте оргазм. Це нормально. Ви можете відчувати це частіше, коли ви знервовані чи коли наповнений сечовий міхур. Легкі скорочення матки корисні для дитини – для неї це як обійми, знак, що мама поруч. Вони навіть мають офіційну назву – скорочення Брекстона-Хіка (Braxton-Hicks contractions). Але деякі майбутні матусі можуть не відчувати скорочень аж до двадцятого тижня, проте як інші можуть відчути їх раніше за тринадцятий.
Майбутня мама
Бути вагітною – це чудово! Ви на сьомому небі від щастя, але іноді виникають моменти, в які у вас з'являються сумніви чи почуття незахищеності. Вони стосуються саме того маленького, що зростає всередині вас. Чи буде з ним все нормально? Чи матиме всі органи і чи будуть вони здоровими? Чи не буде в нього забагато чи замало пальчиків? Навіть якщо ви повний оптиміст, все одно закрадаються думки про все, що може піти не так. Єдине, що може поставити ваш глузд на місце в такі моменти – це те, що є щось ви можете зробити для дитинки зараз. Ваш малюк росте і має рости, і в цей період ви нічого не вдієте, щоб вплинути на це. Якщо ви і досі переймаєтесь, то проконсультуйтесь зі своїм лікарем, які тести для перевірки вашого здоров'я ви могли б зробити.
Але пам'ятайте: майже всі немовлята народжуються здоровими. Не варто перейматися, цим ви тільки змарнуєте цей чудовий період вагітності. Вірте в природу, добро і, головне, в себе. Насолоджуйтесь своїм животиком і думкою про те, що в ньому росте маленьке диво.
Майбутній тато
Ваша жіночка знов сяятиме. Вона більше не вважає себе огидною і знов повертається її інтерес до вас. Хоч вона все ще вагітна, але почувається значно краще.
Завдяки цьому і ви краще почуваєтесь. Ви десь вже прочитали, що батько також може відчувати синдроми вагітності, коли чекає на народження дитини і тепер думаєте, що ваша втома якось з цим пов'язана. Це може бути пов'язано з тим, що ваша жіночка розмовляє лише про дитину зі своїми подружками та матір'ю і ви почуваєтесь трошки обділеним увагою. Ви обіцяєте собі, що почитаєте трошки більше про дитинку і все, що з нею пов'язане. Ви, звичайно, вже мали не одну довгу розмову зі співпрацівником, який нещодавно став батьком і не може напатякатись про народження сина.
І ви вирішуєте здивувати дружину приємними вихідними, забувши про всі ці проблеми і лише насолоджуючись компанією одне одного.
Джерело: mama-tato.com.ua (За матеріалами 3D Pegnancy)