Розклад занять

Дорогі мамусі, запрошуємо вас підготуватись до народження ДИВА.

Загалом, зараз є 8 занять, по неділях. Нова група набирається 1 раз в 2 місяці. Тернопіль, лише живі зустрічі.
Маємо чудових гостей на заняттях та подарунки. Найкращі відгуки та 17 річний досвід роботи.
Повний комплексний теоретичний підхід. Тематика занять 17-річного проекту ШКОЛА ЩАСЛИВОГО МАТЕРИНСТВА СВ. АННИ охоплює найкращі та найважливіші теми. 

Навчання в Школі материнства продовжується згідно дотримань усіх правил безпеки. Ми піклуємося про здоров'я майбутніх матерів та їх діток.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ: відсилайте повідомлення у VIBER - 0679998452

Страхи

Єдина річ, якої слід боятися, - це сам страх
Т. Рузвельт

Страх перед минулим

Немає ідеального клімату, ідеальної країни. Не може бути ідеально здорової та благополучної людини. У кожного – свій конституційний тип, схильність до тих чи інших захворювань. Своя неповторна життєва історія. Все, що відрізняє одну людину від іншої. Інакше у нас було б не соціальне суспільство індивідумів, а інкубатор.

Те, що у вас були та є якісь проблеми, хвороби, життєві колізії – це не добре і не погано. Це так. Це неминуче. Це те, що вас формує і робить саме Вами. Свій анамнез потрібно спочатку прийняти, а потім вже коригувати. Страх анамнезу – це страх свого минулого. Але минуле залишилось минулим, ставши вашою історією. І не можна проектувати його на сьогодення та на майбутнє.

Уявіть, що ви футболістка. Вас очікує гра на своєму полі. На знайомому до кожного сантиметра і кожної травинки. На якому ви все життя тренувались грати. А тепер настала важлива гра. І у вас є всі переваги для перемоги. Уявіть, що ви шахматистка. Ви повинні продумати свою гру на декілька ходів вперед. І пам'ятайте, що ви граєте білими. Білі починають і виграють.

Страх перед майбутнім

Завагітнівши, жінка розуміє, що тепер її життя піддається змінам. Спочатку на дев'ять місяців, а з народженням дитини – назавжди. І її охоплює страх. «Вистачатиме часу на навчання?», «Як зміниться фігура та форма грудей?», «Як зміниться сімейне життя?», «Що буде із здоров'ям, яке і до вагітності було не на висоті?» і т.д.

Природа не даремно передбачила термін у цілих дев'ять місяців до появи малюка на світ. За цей час, не форсуючи події, жінка має можливість адаптуватися до нового періоду свого життя. Не потрібно пробувати продумати все наперед. Майбутнє в майбутньому. І поки що потрібно жити сьогоднішнім днем. Процес вагітності фізіологічний. Якщо ви не будете занадто чинити опір, його природній потік непомітно захопить вас.

Страх незалежності

Коли малюк народився, всі проблеми набувають чіткого характеру. Його можна оглянути, почути, зміряти температуру, нагодувати. А що робити, коли його не видно? І не видно цілих дев'ять місяців? «Як він розвивається?», «Чи нема патологій?», «Чому так швидко (повільно) росте живіт?», «Чому малюк так багато (мало рухається?), «Чи надійно закрита шийка матки?», «Чи зможе малюк народитися природнім шляхом, якщо таз вузькуватий (низько розміщена плацента)?» і т.д.

Вагітність схована від очей. І це викликає напругу. Страх невизначеності.

Постарайтесь не зациклюватися на вагітності. Ви – особистість. Ви – жінка. У вас є робота. Сім'я. Розваги. Друзі. Цілі. Це все залишилось. До цього додалась вагітність. Ви зможете потіснити ті сфери свого життя, які захочете. І наскільки захочете. Щоб у вашому житті комфортно розмістився новий стан – виношування малюка. Проте від вас зовсім не вимагається залишити все, що було дорогим вам до вагітності. І повністю підпорядкувати їй своє життя. Поєднуйте вагітність з іншими сферами вашого життя. Це додасть гармонію.

Зрозумійте, що вагітність прихована не лише від ваших очей. Це таїнство для всіх жінок, починаючи від Єви. Оскільки людство продовжує перебування на Землі, то і у вас є непогані шанси впоратися з природною жіночою місією. Більше довіряйте Богу, собі та своєму малюку. Зрозумійте, що малюк цілком конкретний, просто поки що йому неможна бути видимим, - він ще надто малий для життя зовні вас. Проте у вас є така можливість оберігати його повністю, якої потім не буде більше ніколи.

Заразний страх

Окрім особистого страху, існує ще й такий, яким можна заразитися.

Що і говорити, кіно та телефільми не вчать людину природності нормальних процесів, пов'язаних з народженням дітей, а заражають страхом. І заражені цим страхом дівчатка бояться народжувати.

Заразитися можна і, наслухавшись страшних розповідей родичів та подруг, що пережили роди. І вижили. А найбільш небезпечне для душевного інфікування місце – це відділення лікарень. Там можна побачити і почуте таке від сусідок по палаті...

Тому не слід пускати страх в своє серце, думки.

Методів для перемоги багато.

Напишіть проблему на листочку. Потім проаналізуйте всі аргументи, що говорять про те, що проблема повинна незабаром вирішитися максимально сприятливо для вас. Тепер продумайте всі шляхи для вирішення проблеми і способи втілення їх у життя. І теж запишіть їх на цьому листочку. Маючи чіткий план, діяти набагато легше.

Важливу допомогу вам надасть психолог або психотерапевт. Поговоріть з близькою людиною, яка зрозуміє вас та ваші переживання. Інколи достатньо проговорити проблему, почути себе в присутності товариша, програти ситуацію, і стає добре. У будь - якому разі, набагато легше стане точно.

Якщо ви втомилися і хочете спати, залишіть вирішення всіх проблем на час сну. І засніть. На свіжу голову та тіло, що віддихнуло, всі проблеми сприймаються зовсім по іншому. І їх вирішення народжується швидше.

Для того, щоб гармонізувати свій стан і повністю справитися зі стресом, вам допоможуть наступні засоби:

- Поставте приємну музику, що підходить вам в даний момент. Приготуйте собі улюблену їжу з улюбленим напоєм. Увімкніть легкий фільм на відеокасеті (диску). Або візьміть новий журнал,книгу. Дайте собі можливість віддихнути у компанії улюблених предметів.

- Прислухайтесь до того, що хоче ваше тіло. Можливу теплу розслаблюючу ванну. Або освіжаючий контрастний душ. Або прогулянку по вечірньому місту. Не відмовляйте собі в цьому.

- Дуже дієво допомагає танець. Потанцюйте самі з собою під звуки красивої чаруючої музики. Прикрийте очі. І дайте тілу можливість рухатися так , як воно само хоче. Тіло постарається позбутися від напружень та затисків, викликаних стресом. І вам стане легко.

- Можете помалювати. Краще фарбами. Намалюйте стан, у якому ви знаходитись. Це допоможе витиснути стрес з підсвідомого рівня.