Розклад занять

Дорогі мамусі, запрошуємо вас підготуватись до народження ДИВА.

Загалом, зараз є 8 занять, по неділях. Нова група набирається 1 раз в 2 місяці. Тернопіль, лише живі зустрічі.
Маємо чудових гостей на заняттях та подарунки. Найкращі відгуки та 17 річний досвід роботи.
Повний комплексний теоретичний підхід. Тематика занять 17-річного проекту ШКОЛА ЩАСЛИВОГО МАТЕРИНСТВА СВ. АННИ охоплює найкращі та найважливіші теми. 

Навчання в Школі материнства продовжується згідно дотримань усіх правил безпеки. Ми піклуємося про здоров'я майбутніх матерів та їх діток.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ: відсилайте повідомлення у VIBER - 0679998452

Коли потрібно їхати в пологовий будинок. ДАТА

Довгий шлях довжиною в дев'ять місяців завершується. Як самій визначити, коли настав час їхати в пологовий будинок?

По перше, потрібно знати приблизний календарний термін пологів. Тривалість вагітності кожної жінки індивідуальна; в середньому вона складає 280 днів, або 40 тижнів, нормальними вважаються коливання від 38-42 тижнів.

Існують вірні способи підрахунку дати пологів. Деякі намагаються згадати день зачаття і відраховують дні від нього. Проте день, коли відбувся статевий акт, і безпосередньо день зачаття можуть не співпадати, оскільки сперматозоїди здатні зберігати свою життєздатність і «очікувати» яйцеклітину в статевих шляхах жінки декілька днів.

Найпоширеніший спосіб вирахування дати пологів – «по менструації». Зазвичай це подія, яка добре фіксується. Потрібно точно пам'ятати перший день останньої менструації, від початку якої пропонується відрахувати 289 днів. А ще простіше – до дати першого дня останньої менструації добавити ще 7 днів і відрахувати назад три місяці. Наприклад, остання менструація почалася 5 вересня. Тоді пологи можна чекати 12 червня (5+7 днів= 12, 9-й місяць вересень – 3 = 6-й місяць червень). Проте такий метод не буде вірним, якщо у жінки нерегулярний менструальний цикл або вона не пам'ятає дату менструації.

У сучасних умовах дату пологів визначають досить точно, орієнтуючись на дані ультразвукового дослідження (УЗД), проведеного до 12-го тижня вагітності. У пізніші терміни вагітність похибка у визначенні терміну з допомогою УЗД зростає. Це пов'язано з тим, що розміри плоду, на які орієнтується лікар у своїх підрахунках, в кінці вагітності має великі індивідуальні коливання.

Схожим чином відбувається підрахунок на основі дати і терміну вагітності, зроблений під час першого візиту до лікаря (спосіб «згідно першої явки у жіночу консультацію»). Чим швидше лікар визначить термін вагітності, тим точнішими будуть подальші прогнози дати пологів.

Орієнтовно можна підрахувати дату пологів і по першому руху плоду: У жінок які народжують вперше це в середньому відбувається на 20 тижні, а у тих хто вже народжував - на 18 тижні. Звичайно, це дуже суб'єктивне відчуття, адже момент коли ваш малюк вперше зарухався не завжди легко визначити.

Як починаються пологи.

Отже, наближається одна із самих важливих подій у вашому житті – пологи! Авжеж, Ви не зможете їх не помітити :), проте часто трапляється так, що надто уважні мамочки приїжджають в пологовий будинок за тиждень до пологів. Просто приймаючи «Передвісники» пологів за початок справжніх... Як же зрозуміти, що з вами відбувається?

Передвісники пологів перечисленні не в порядку появи, оскільки немає одного шаблону. У деяких жінок бувають не всі передвісники пологів. Але всі вони однаково важливі - деякі більш точніше вказують, що шийка матки розкрилася, тоді як, інші вказують на швидші зміни, - такі як зміщення шийки матки вперед, її визрівання і згладжування.

Біль в попереку, що переміщається.

Така біль часто супроводжується почуттям втоми і важкості, неможливістю зручно влаштуватися на довгий час. Вона відрізняється від звичайної «постуральної» (викликаної поставою) болі у попереку, яку відчуває більшість жінок вкінці вагітності, посидівши або постоявши деякий час. Вона може нагадати біль перед менструальним періодом. Цей слабкий передвісник пологів може виникнути за декілька днів до пологів окремо або разом з іншими признаками.

Частий і м'який «стілець».

Часто помилково сприймається за розлад кишечника, але викликаний простагландинами, які викликають спорожнення кишкового тракту, щоб звільнити простір для руку малюка вниз. Незначний понос напередодні назначеного терміну може бути передвісником пологів

Скорочення матки

Більшість жінок при кінці вагітності відчувають, що живіт у них «опустився» і стало легше дихати. Це відбувається тому, що при доношеній вагітності кількість навколоплідної води трохи зменшується, і головка плоду притискається до входу в малий таз жінки. Матка стає більш збудженою, вона «тренується», готується до великої роботи, яка має відбутися. Нерегулярні мало болючі напруження матки і почуття важкості в низу живота і в попереку називають «перейми вагітних». Не завжди навіть лікар може з впевненістю сказати чи починаються пологи чи відбуваються підготовчі перейми. Якщо такий стан підвищеної нерегулярної збудливості матки продовжується 1-2 дні, то краще звернутися в пологовий будинок, де зможуть оцінити, чи страждає при цьому малюк. Щоб визначити, чи посилюються перейми чи ні, засікайте і записуйте час, тому що його легко забути після декількох переймів. Для виміру тривалості переймів вам потрібний годинник із секундною стрілкою.

Отож, вдома ви відчули якісь зміни у своєму стані. З'явилась важкість, незначна біль в попереку, внизу живота, матка напружилась і на дотик стала дуже твердою. Спочатку скорочення і розслаблення матки нерегулярні, тривають 5-10 секунд з тривалими перервами (до пів години). Після цього їх частота та інтенсивність зростають. Це почалися перейми. Якщо ви народжуєте вперше і проживаєте недалеко від пологового будинку, то можна почекати, поки перейми стануть регулярними – один раз в 5-7 хвилин. Якщо пологи повторні, то негайно з початком переймів необхідно їхати в пологовий будинок. Повторні пологи зазвичай швидше перших, існує ризик народити поза лікувальним закладом.

Слизова пробка

За декілька днів до пологів (або вдень пологів) із статевих шляхів можуть з'явитися світлі слизисті виділення, інколи з невеликими прожилками крові. Зазвичай говорять, що «відійшла слизиста пробка». Це є доброю ознакою розм'якшення та «дозрівання» шийки матки. Частіше слиз більш рідкий і може містити прожилки крові, оскільки під час згладжування та розкриття матки тонкі кровоносні судини рвуться. Така поява крові може відбутися за декілька днів до інших передвісників пологів, але може відбутися і за декілька годин після початку переймів. Поява крові продовжується і в процесі пологів. (Зауваження: якщо кров тече постійно, це не «поява крові, і про це потрібно негайно повідомити лікаря ).

В кінці вагітності у жінок часто бувають кров'яні виділення на протязі доби після огляду вагіни, оскільки ця процедура нерідко викликає деяку кровотечу із шийки матки. Легко помилитися і прийняти ці виділення за «появу крові». Якщо ви не впевнені, що це – відходить пробка чи результат огляду вагіни, роздивіться кров. Якщо це «поява» - кров рожева або яскраво-червона і змішана із слизом; якщо результат огляду, кров бура, схожа на стару.

В багатьох жінок до кінця вагітності із сосків виділяється молозиво – передвісник материнського молока.

Здорова жінка, у якої благополучно протікає вагітність, може до початку пологів знаходитися вдома. Якщо ж є відхилення у стані здоров'я жінки, вагітність має ускладнення, або встановлені признаки страждання плоду, то, звичайно, останні 1-2 тижня (а при необхідності і більше) потрібно знаходитися в пологовому будинку під контролем спеціалістів. Останнім часом багато жінок, особливо міщанки, надають перевагу скоріше їхати родом. Це пов'язано, напевно, із загальним погіршенням здоров'я населення, прагнення сім'ї по можливості застрахуватися від різних випадковостей.

Навколоплідні води

Нерідко до початку переймів можуть вилитись навколоплідні води. Нормальний вміст води у матці до кінця вагітності – до 1,5 л. Ви можете відчути, що із вагіни витікає світла тепла рідина (не пов'язана із сечовипусканням). Вилитись може невелика кількість рідини, а можливо навіть і вся до 2-х літрів. Понюхайте її-чи це не сеча, вона як правило має свій запах. Якщо води відійшли – це означає, що порушена цілісність плідних оболонок, і малюк вже не захищений від впливу внутрішнього середовища, в першу чергу від збудників інфекцій. Відлік часу йде на години, малюку в такій ситуації бажано з'явитись на світ не пізніше ніж через 12-20 годин після відходу вод. Лікар в пологовому будинку повинен визначити, чи є у вас шанси народити природнім шляхом або ж краще зробити кесаревий розтин. У більшості випадків після відходу вод починаються нормальні перейми, і пологи завершуються благополучно.

Вище було розказано про типові нормальні ситуації в кінці вагітності. Проте можливі і ускладнення. Існують ситуації, які потребують особливої уваги та екстреної допомоги, про які потрібно знати жінці з доношеною вагітністю. Негайно викликайте «швидку допомогу» та їдьте в родом, якщо:

  • Із статевих шляхів з'явилися кров'янисті виділення, мажучі або «як менструація»;
  • Підтікають води забарвлені кров'ю;
  • Больові відчуття дуже сильні, матка боляче реагує на дотик, не розслабляється між схватками;
  • Рухи плоду стали надзвичайно сильними, або слабкими або болючими;
  • Турбує головна біль, зір став не чітким («мерехтять мушки» перед очима), з'явилась біль під ложечкою,підвищився артеріальний тиск, неможливо сходити в туалет.

В будь-якому випадку, якщо ви відчуваєте будь-який дискомфорт, то обов'язково порадьтесь з лікарем, який спостерігає за вашою вагітністю, а вночі звертайтесь в родом. Практика показує, що краще перестрахуватися, ніж недооцінити серйозності положення і наразити життя малюка та свою на небезпеку.

Що робити і що брати в пологовий

Наперед визначіться в якому закладі будете народжувати. Багато жінок віддають перевагу, щоб вів вагітність та приймав пологи один і той самий лікар. Практично це не завжди можливо. Державна система спостереження за вагітними організована так, що лікар не обов'язково присутній на пологах у своєї пацієнтки. Проте і в приватних клініках акушера, який вас спостерігав, в силу різних обставин може не виявитись поряд з вами в той самий момент. Але не варто сприймати як трагедію ситуацію, коли пологи у вас веде незнайомий лікар.

Тримайте в зібраному виді свої документи, а саме:

  • обмінну карту з даними всіх аналізів та ультразвукового дослідження в III триместрі;
  • паспорт;
  • страховий поліс.

Приготуйте пакет з речами: 2-3 бавовняні сорочки, 3-4 пеленки (краще спеціальні одноразові), 3-4 пари бавовняних трусів, прокладки (найбільші), халат, тапочки які легко миються, 2-3 пари бавовняних шкарпеток, туалетні прибори, рушники.

Проте, у самому пологовому блоці нічого з речей, окрім тапочок, вам не буде потрібно: зазвичай на час пологів необхідну білизну та одяг видають у пологовому будинку. Все інше, в тому числі речі для малюка, родичі принесуть вам після пологів.

Лікарям, і вам також, буде зручніше, якщо відчувши приближення пологів, ви не будете особливо навантажувати свій шлунок. Очікуючи початку пологів вдома, обмежте свій раціон легкими крекерами, чашкою бульйону, чаєм.

Підріжте нігті; можете самостійно побрити лобок – це обов'язкові процедури перед пологами.

Не падайте духом, будьте рішучими і зібраними – вас очікує важка, але радісна праця. Пам'ятайте, що в першу чергу саме ви несете відповідальність за себе і свого малюка.