Розклад занять

Дорогі мамусі, запрошуємо вас підготуватись до народження ДИВА.

Загалом, зараз є 8 занять, по неділях. Нова група набирається 1 раз в 2 місяці. Тернопіль, лише живі зустрічі.
Маємо чудових гостей на заняттях та подарунки. Найкращі відгуки та 17 річний досвід роботи.
Повний комплексний теоретичний підхід. Тематика занять 17-річного проекту ШКОЛА ЩАСЛИВОГО МАТЕРИНСТВА СВ. АННИ охоплює найкращі та найважливіші теми. 

Навчання в Школі материнства продовжується згідно дотримань усіх правил безпеки. Ми піклуємося про здоров'я майбутніх матерів та їх діток.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ: відсилайте повідомлення у VIBER - 0679998452

3 періоди пологів з чоловіком

Пологи мають 3 періоди

 • перейми;
 • потуги;
 • народження плаценти.

ПЕРШИЙ ПЕРІОД ПОЛОГІВ

Перший період пологів триває від початку перших справжніх перейм до повного відкриття шийки матки. Матка і особливо її верхня частина стає дуже твердою під час перейм, які проходять з певними інтервалами. Відчуття, які переживає жінка, важко описати, вони сильні, але не обов'язково болючі. Деякі жінки, що народжують вперше, можуть навіть не розпізнати, що у них розпочалася перша стадія пологів. Вони можуть думати, що в них злегка заболів поперек або накопичилися гази. Досить часто під час цієї стадії розривається плодовий міхур.

ПЕРША ФАЗА ПЕРШОГО ПЕРІОДУ ПОЛОГІВ

Пологи починаються з моменту появи справжніх перейм. Перші перейми можуть бути не сильні, тривалістю близько 30-40 секунд. Вони проходять з регулярними інтервалами через 20-30 хвилин. Поступово перейми збільшуються за силою і тривалістю, а інтервали між ними скорочуються. Починає відкриватися шийка матки, щоб випустити дитину, пере-длегла частина плода опускається. З початком перейм треба їхати до пологового будинку.

Інший варіант початку пологів — відходжен-ня вод. Води можуть трохи підтікати. Це іноді відбувається раніше, ніж потрібно. Розрив плодового міхура неможливо передбачити. Іноді розрив відбувається до болючих скорочень, а може і після тривалого періоду перейм або під кінець пологів. Буває, що плодовий міхур залишається цілим до народження дитини, тоді кажуть, що дитина народилася «в сорочці», хоча лікар або акушерка найчастіше розрізають його. Після того, як у Вас витекли води, або підтікають, обов'язково обмежте будь-яку рухливу діяльність, змініть білизну, підкладіть гігієнічну серветку. Необхідно одразу ж лягти і викликати швидку допомогу. Краще, якщо при транспортуванні Ви будете знаходитись в напівлежачому положенні. Тепер оболонка більше не захищає плід.

Що Ви зможете відчути або помітити?

Найважчим у цій фазі є біль у зоні копчика, пронос, болі в животі, кров'яні виділення з піхви. Змінюється також емоційний стан, Ви можете відчувати піднесення, полегшення, очікування,страх, тривогу.
Деякі жінки розслаблені і дуже балакучі. Інші напружені і стривожені.

Що Ви можете зробити?

 • Розслабтеся. Подзвоніть лікарю. Навіть якщо Ви будете почуватися не дуже добре, поговоріть з лікарем самі.
 • Якщо це середина ночі, викличте швидку допомогу.
 • їжте легеньку закуску. Якщо голодні. Не переїдайте.
 • Вимірюйте частоту перейм.
 • Ходіть в туалет частіше і спорожняйте сечовий міхур. Це сприятиме скорішому проходженню фази.
 • До приїзду швидкої допомоги зробіть якісь вправи, якщо це вам приносить полегшення. Не починайте дихальних вправ, бо дуже втомитеся.

Що може зробити чоловік?

Вимірювати частоту перейм. Час перейм визначається від початку однієї до початку наступної перейми. Записуйте ці дані. Підтримуйте бадьорість духу дружини. Для неї зараз дуже важливо розслабитися. Для цього Ви самі повинні бути розслаблені і спокійні, бо неспокій може передатися дружині. Зробіть їй делікатний повільний масаж. Зберігайте почуття гумору і допоможіть дружині зберегти його також. Тоді час мине швидше. Займіть чим-небудь увагу роділлі, щоб відволікти її від пологів, доки це ще можливо.

ДРУГА ФАЗА ПЕРШОГО ПЕРІОДУ ПОЛОГІВ

Перейми стають довшими, сильнішими, частішими. Зазвичай, кожні 3-4 хвилини по 40-60 секунд. Шийка матки ще більше відкрита. На початку цієї фази краще вже бути в лікарні.

Що Ви можете відчути або помітити?

Болі і сильні перейми. Наростаючий біль, втома і збільшення кров'яних виділень з піхви. Може лопнути плодовий міхур. Зміни психологічного стану на неспокій, напруженість. Складності з випорожненням. Ви можете бути більш зосереджені, а може з'явитися невпевненість, Вам може здатися, що пологи ніколи не закінчаться. Або ж навпаки, Ви будете шкмі-нені, що все пройде швидко і гладко.

Що може зробити чоловік?

 • Якщо Ви підготовлені і запланували для себе дихальні вправи, почніть їх робити з того моменту, коли сильні перейми ускладнюють розмову.
 • Якщо вправи Вам здаються болючими і без результатними, не примушайте себе їх виконувати. Пийте часто, за дозволом лікаря перекусіть, якщо хочеться. Якщо лікар заборонить що-небудь їсти, посмокчіть шматочок льоду. В деяких лікарнях поповнюють організм рідиною внутрішньовенно. Між переймами намагайтесь максимально розслабитися. Зберігайте сили.
 • Походіть довкола ліжка, полежте, але часто змінюйте положення, вибираючи більш зручне. Що може зробити чоловік? Постарайтесь, щоб двері у пологову палату були зачинені, світло приглушене і панувала тиша.
 • Якщо це дозволено, то тиха музика також допоможе. Між переймами виконуйте з дружиною розслаблюючі вправи.
 • Слідкуйте за переймами, поклавши руку на живіт дружини. Між переймами розмовляйте з дружиною, але не про пологи, жартуйте. Це допоможе справити почуття: ми обоє володіємо ситуацією.
 • Дихайте голосно разом з роділлею під час перейм, якщо це допоможе роділлі психологічно. Але не робіть цього, якщо роздратовуєте такими діями дружину.
 • Хваліть дружину за її зусилля, нагадуйте, що кожна перейма наближує завершення пологів, що ви скоро побачите свою дитину. Не думайте, що роділля не відчуває болю, якщо не каже про це. Вона потребує співчуття. Не говоріть їй, що ви знаєте, як вона терпить (тому що Ви не знаєте).
 • Нагадуйте жінці про необхідність сечоспускання, наприклад, щогодини, бо вона може за болем не помітити цієї потреби.
 • Якщо можна, цікавтеся, чи не хоче вона пити. Витирайте холодною марлею обличчя і шию дружині якомога частіше.
 • Вудьте посередником між дружиною і медперсоналом. Просіть лікаря та акушерок пояснювати їхні дії і пояснюйте їх необхідність дружині.
 • Якщо роділля просить знеболюючих, передайте її прохання лікарю.

ТРЕТЯ ФАЗА ПЕРШОГО ПЕРІОДУ ПОЛОГІВ

Сила перейм раптово зростає. Вони наступ* ють кожні 2-3 хвилини і тривають 60 -90 секунд. Це матка вікдриваються на останні 3 см,що займе загалом не більше, ніж від 15 хвилин до 1 години.

Що Ви можете відчути або зробити?

 • Ви можете відчути тиск на пряму кишку і захочете спорожнитися. Може стати жарко, Ви спітнієте, або навпаки, відчуєте холод, або чергування жару і холоду.
 • Виділення крові будуть все більшими. Наступить тремтіння, озноб, навіть судоми.
 • Між переймами часто буває нудота і блювота, головокружіння. Нема нічого дивного в тому, що в цей період Ви відчуєте надзвичайне спустошення сил. Вам буде важко концентруватися, розслаблятися.
 • Протримайтесь ще трошки. В кінці цієї фази шийка остаточно відкриється і почнуться потуги.

Що може зробити чоловік?

 • Звертаючись до роділлі, говоріть чітко і ясно, без зайвих слів. Розмови можуть вже втомлювати її. Не ображайтесь, якщо їй буде непотрібна Ваша допомога, не заважайте їй. Але будьте поряд, бо в будь-який момент можете бути потрібні їй. В ці моменти краще спілкуватися поглядами і доторками, ніж розмовами.
 • Нагадуйте дружині про необхідність ритмічного дихання.
 • Якщо перейми дуже часті, повідомте лікаря або акушерку. Можливо, шийка матки вже відкрилась, особливо, якщо жінка відчуває позиви потуг.

ДРУГИЙ ПЕРІОД ПОЛОГІВ

Другий період пологів триває від повного відкриття шийки матки до народження дитини. Основне зараз — потуги: сильні поштовхи вниз м'язами матки і живота. Перебування голови дитини в м'яких тканинах пологового каналу починає розкривати статеві губи матері доти, доки дитина не народиться.

Що Ви можете відчути або зробити?

Найяскравіше почуття в цьому періоді — неймовірно сильний позив до стулу (деякі жінки цього не відчувають). Може відкритися «друге дихання» або навпаки втома. Іноді — неприємний тиск на пряму кишку, спазми, «мурашки по тілу», розтягнення м'язів, поколювання у піхві в момент проходження голівки.

Зазвичай, після початку потуг психічний стан жінки покращується. Під час другого періоду увага жінки більше концентрується на тому, щоб завершилися пологи, а не на появі дитини на світ. Це нормальна реакція.

Що Ви можете зробити?

Прийміть відповідне положення для потуг (вибір залежить від поради лікаря, типу ліжка, на якому Ви будете народжувати, а найголовніше від Вашого вибору). Що сильніше Ви будете тужитися, то більше енергії витратите на потуги, то скоріше народиться дитина. Але не проявляйте ініціативу, краще слухайте, коли лікар каже тужитися.

Не припиняйте потуг через конфуз і сором. Якщо Ви почали натискувати на увесь таз, на дитину, на стул і сечу, можете їх виштовхнути. Навіть якщо відбудеться негайне сечоспускання і повне випорожнення кишечника. Це трапляється під час пологів майже з усіма роділлями. Ніхто з присутніх не здивується цьому. Ви не винні. Все приберуть і Ви знову будете в чистоті.

Ведіть себе природньо. На початку потуг глибоко дихайте. Наберіть повні груди повітря і намагайтеся втримати його довго. Зробіть декілька глибоких вдохів. Це повинно повернути Вам сили. Якщо затримати дихання надто довго, може підвищитися ризик розриву кровоносних судин очей і обличчя.

Під час потуг розслабте м'язи тіла, особливо промежини і стегон. Якщо вони напружені, то це затримує потуги. Одразу припиніть потуги, якщо Вам про це скажуть. Це захистить голівку дитини від надто швидкого народження. Замість потуг швидко видихніть і розслабтеся. Не лякайтеся, якщо побачите, що голівка дитини з'явилася, а потім знову зникла. Пологи — це «два кроки вперед і один назад».

Що може зробити чоловік?

Продовжуйте морально підтримувати дружину. Не ображайтесь, якщо вона перестане Вас помічати, її увага зараз прикута до іншого.

Керуйте потугами і диханням, спираючить на вказівки медперсоналу. Прості слова «Я тебе кохаю» можуть бути для Вашої дружити більш важливими, ніж вся інша допомога чужих людей. Допомагайте їй відпочити між потугами. Підпирайте їй спину під час потуг, тримайте за руку, витирайте чоло, якщо Вона цього хоче. Періодично інформуйте про те, як протікають пологи.

Авторство не встановлено. Якщо Ви знаєте автора, зверніться, будь-ласка, до адміністрації.