Розклад занять

Дорогі мамусі, запрошуємо вас підготуватись до народження ДИВА.

Загалом, зараз є 8 занять, по неділях. Нова група набирається 1 раз в 2 місяці. Тернопіль, лише живі зустрічі.
Маємо чудових гостей на заняттях та подарунки. Найкращі відгуки та 17 річний досвід роботи.
Повний комплексний теоретичний підхід. Тематика занять 17-річного проекту ШКОЛА ЩАСЛИВОГО МАТЕРИНСТВА СВ. АННИ охоплює найкращі та найважливіші теми. 

Навчання в Школі материнства продовжується згідно дотримань усіх правил безпеки. Ми піклуємося про здоров'я майбутніх матерів та їх діток.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ: відсилайте повідомлення у VIBER - 0679998452

Три періоди пологів

Пологи - один з найбільш хвилюючих моментів для будь-якої жінки. Причому не важливо, які вони за рахунком. Майбутні мами завжди заздалегідь замислюються про майбутню подію, переживають, як пройде перша зустріч з новонародженим і, звичайно, цікавляться, що саме буде відбуватися від початку переймів до появи на світ немовляти.

Пологи по годинах

У перебігу пологів виділяють три періоди. Спочатку відбувається розкриття шийки матки за рахунок регулярних маткових скорочень – перейм. Цей період при перших пологах триває приблизно 10-11 годин, а при наступних - 6-8 годин.

Другий період - вигнання плоду, або народження дитини (у первісток він триває приблизно 1-2 години, у тих, хто народжує повторно, - від 5-10 хвилин до 1 години). Третій період - послідовий, коли відбувається відділення і народження посліду (плаценти та плодових оболонок). Його протяжність становить у середньому 30 хвилин. Зазвичай в тих, хто народжує вперше, пологи тривають 12-16 годин, у тих, хто народжує вдруге чи втретє - 8-10 годин.

Перший період пологів

Перший період пологів починається з перейм - регулярних скорочень матки, які призводять до повного розкриття її шийки. Сама перейма триває кілька секунд, під час яких матка напружується і жінка відчуває, що живіт стає дуже твердим; після цього матка розслабляється. Перші перейми можуть залишитися непоміченими через те, що вони практично безболісні. У міру розвитку регулярної родової діяльності перейми посилюються, супроводжуються болями внизу живота і / або в попереку. Розкриттю шийки матки часто супроводжують рясні слизові виділення, які можуть бути забарвлені кров'ю.

Якщо скорочення матки стали регулярними, а їх частота і інтенсивність постійно зростають, то це самий вірний ознака початку пологів. Ці початкові перейми зазвичай (хоча й не завжди) короткі і несильні, тривають від 30 до 40 секунд, з інтервалом 15-20 хвилин. Правда, іноді пологи, навпаки, починаються з частих і досить сильних скорочень матки.

До кінця першого періоду перейми зазвичай дуже інтенсивні і тривають по 90-120 секунд з інтервалом всього в 2-3 хвилини. Незабаром відпочинок між переймами стає таким коротким, що жінка вже не встигає підготуватися до наступної перейми.

Ці скорочення обов'язково повинні бути регулярними та інтенсивними. Якість перейм (інтенсивність, тривалість) оцінюється за допомогою спеціальних приладів - КТГ-моніторів, які крім показників родової діяльності реєструють і частоту серцевих скорочень плоду. Ефективність скорочень оцінюється по динаміці розкриття шийки матки.

Під час перейм багато жінок відчувають біль у нижній частині живота або в поперековому відділі. Але є породіллі, які взагалі не відчувають болю, а тільки відчуття потягування низу живота.

При інтенсивних дуже болючих переймах можливо знеболювання пологів. Найбільш часто застосовується епідуральна анестезія. При цьому біль знімається повністю, а в міру посилення неприємних відчуттів ліки можна додавати через тоненький катетер. При цьому зберігається температурна і тактильна чутливість (на дотику). Епідуральна анестезія іноді необхідна для дбайливого ведення пологів.

В кінці першого періоду змінюється характер перейм - починаються перші потуги: відбувається скорочення м'язів черевного преса, діафрагми і тазового дна. В цей час жінка може відчувати сильні позиви сходити в туалет «по-великому», що обумовлено значним тиском голівки дитини на нервові закінчення родового каналу.

До моменту повного розкриття матки зазвичай розривається плодовий міхур і відбувається вилиття навколоплідних вод. Якщо води виливаються до повного відкриття шийки матки, то таке вилиття називають раннім, а якщо до початку регулярної родової діяльності, то передчасним.

Другий період пологів

Другий період охоплює час від моменту повного розкриття шийки матки до народження плода. До скорочень м'язів матки додаються ще й сильні потуги. Під дією перейм і потуг плід опускається, і голівка входить в порожнину малого тазу. Тиск передлежачої частини дитини на нервові закінчення родового каналу викликає сильні позиви до потуг. До цього додається не менший тиск на пряму кишку.

У момент проходження голівки дитини жінка відчуває напруження в області промежини. При чергових потугах в розкритої статевої щілини показується голівка плоду, проте під час пауз голівка відступає назад і статева щілина знову замикається. Коли ж нарешті голівка плоду не зникає між потугами, говорять про те, що сталося її прорізування. Для породіллі це останній болісний момент у пологах. Лікар та акушерка підказують їй, як треба тужитися, не напружуючись, і надають необхідну акушерську допомогу. Під час перейм затримка дихання погано впливає на дитину, у якої може в деяких випадках навіть виникнути кисневе голодування.

При класичному передлежанні спочатку народжується голівка дитини, потім - його плечовий пояс, після чого без утруднень з'являються тулуб і ніжки малюка. Народжена дитина робить перший вдих і видає гучний крик. Педіатр оглядає малюка, оцінює його стан за шкалою Апгар. Акушерка обробляє новонародженого, далі його зважують на спеціальних терезах, вимірюють його зріст, сповивають, прикладають до грудей матері або відправляють в палату новонароджених.

Після народження плоду починається третій, останній період пологів - послідовий.

Третій період пологів

Через кілька хвилин після народження дитини жінка знову відчуває скорочення матки. У цей момент відбувається відділення плаценти і плодових оболонок від стінок матки. Відділенню плаценти сприяє подразнення нервових закінчень на певних ділянках тіла жінки: дотики дитини до грудей, його інстинктивні рухи ніжками, схожі на спроби повзти по животі матері. Лікар оглядає породіллю і, переконавшись в тому, що плацента відокремилася від матки, дає дозвіл тужитися. Народження посліду зазвичай відбувається безболісно. Після виходу плаценти і плодових оболонок лікарі і акушерка перевіряють їх цілісність - для того, щоб переконається, що частини плаценти або плодових оболонок не залишилися в матці. Якщо плацента або її фрагменти затримуються в матці (що заважає її післяпологовим скорочень), лікар вручну видаляє їх. Потім проводиться огляд родових шляхів (піхви, шийки матки).

У перші хвилини після пологів жінка може відчувати тремтіння в ногах, біль при скороченні матки (особливо часто це буває у повторнородящих), певний дискомфорт в області промежини.

Після закінчення пологів породілля ще 2 години залишається в пологовому відділенні. Лікар спостерігає за станом мами: перевіряє стан артеріального тиску, пульсу, стежить за характером виділень із статевих шляхів, за скороченням матки.

Як відомо, родовий акт - процес рефлекторний, його не можна припинити або стимулювати силою волі. Але на його перебіг можна вплинути: слухати підказки лікаря та акушерки, правильно дихати, а головне - позитивно налаштуватися на тривалу і дуже важливу роботу. І тоді, швидше за все, пологи пройдуть легко і безболісно, залишивши після себе тільки гарні спогади.

Джерело - www.mama-journal.ru