Розклад занять

Навчання в Школі материнства продовжується згідно дотримань усіх правил безпеки. Ми піклуємося про здоров'я майбутніх матерів та їх діток.

Цікаво і корисно проведений час на навчанні - найкращий початок підготування до материнства. Тим більше, якщо ви з нами!

Деталі проекту, теми лекцій запитувати у Viber 0679998452.

Будемо раді і щасливі попрацювати для вас.

ЧОМУ НАЙСИЛЬНІШІ ЕМОЦІЇ ДІСТАЮТЬСЯ МАМІ

dytjachi emociji"Мені було 5 років. Я пішла з братами в магазин. Стрибнула зі сходинки й упала на асфальт. До крові розбила коліна. Мені приклали подорожник, і на плечах віднесли до бабусі. У бабусі мої рани промили, забинтували. При цьому всі приказували, яка я розумниці, яка доросла, - навіть не заплакала.
А ввечері з роботи прийшла мама. Глянула на забинтовані ноги, я побачила маму і начебто з трансу вийшла: зненацька почала невтішно ридати в мами на колінах. Дорослі дивувалися, адже після мого падіння минуло кілька годин. Чому я вирішила поплакати саме зараз, адже мені давно не боліло? Бо ці сльози - не від болю. Мені було себе дуже шкода. Цей смуток я змогла вихлюпнути лише на маму. Тому що інші не підходили на роль контейнерів для моїх емоцій. Для них я старалася бути "розумницею" і "вже дорослою". А з мамою можна бути собою. Кому ще поскаржитись, як не мамі? Іншими словами - мамина жилетка може увібрати найбільше сліз.
Тож, якщо мамі вдалося створити контейнер, у який дитина може безпечно розвантажити емоції, з якими їй складно впоратись, то саме мамі дістанеться найбільше "негативних" емоцій. Збоку може здаватися, що мама не вміє домовитися з дитиною. Мовляв, без мами золота дитина, а щойно мама на поріг, відразу починаються істерики. Насправді це означає, що мама вміє створити умови безпечного вияву будь-яких емоцій. Можна плакати і верещати, не побоюючись, що тебе насварять або присоромлять.
Дитина не народжується зі здатністю давати раду власним емоціям. Цього вона навчається в батьків. Якщо дорослі витримують її емоції, то рано чи пізно вона навчиться витримувати їх сама."

Уривок з книги Анни Бикової "Секрети спокою "лінивої мами".
Інфографіка з книги "Спілкування з дитиною в малюнках".