Післяпологові відчуття
Фізична близькість малюка і матусі в першу годину після пологів не гарантує миттєвої емоційної спорідненості, це процес не такий швидкий і очевидний, як післяродові зміни в організмі породіллі. Перші відчуття жінки після пологів – це швидке полегшення. Проведені дослідження показують що необхідно в середньому близько двох тижнів (а іноді і пів року), щоб в матері виявилися ніжні відчуття до свого малюка!
Інколи жінки, які уявляють, що їх син або дочка буде схожа на Ангелка з полотен Ботічеллі, можуть пережити справжній стрес при одному погляді на немовля.
Шкіра малюка покрита білою захисною плівкою яку не слід змивати відразу, - зникаючи поступово, вона знижує ризик шкірних захворювань в пологовому будинку. Доведено, що ця рідина – крем молодості і поживи для шкіри. Зовнішній покрив має червоно-рожево-синюшний відтінок. На різних ділянках шкіри спостерігається лущення. Голівка малюка велика, часом дещо деформована (кістки черепа ще дуже м'які), але через деякий час її форма набуде правильної пропорції. На шкіри голови можуть бути гематоми – підшкірні крововиливи, ці невеликі (шишечки) розсмокчуться протягом декількох тижнів. Набряки навколо очей часто викликані застосуванням безпосередньо після народження немовляти крапель, що захищають очі від зараження. Але не переживайте, пройде декілька днів – і набряків як і небувало.
ВАША сім'я
Якщо жінка обрала роль домогосподарки та мами, це не означає, що вона автоматично махнула на себе рукою, кинула усі свої інтереси та розмовляє реченнями тільки з двох слів. Потрібно займатись чимось ще, окрім дітей.
Дотримуйтесь правил. Коли діти вкладені в ліжко, настає кінець «робочого дня». Навіть якщо потрібно попрасувати білизну, чи зварити суп, відкладіть роботу – відставте читання, займіться улюбленою справою з чоловіком: перегляд фільмів, розмова у двох та інше. Хороше правило – велике прибирання суботнім ранком, в якому бере участь чоловік. Потім на протязі тижня наведенню порядку можна приділяти менше уваги і, відповідно, залишається більше часу для себе та дітей.
Це зайве. Деякі жінки доводять порядок в будинку до неймовірної досконалості, ніби хочуть показати: якщо я не ходжу на роботу, то доведу (хоча б сяючою чистотою в будинку), що я теж щось роблю.
Відпуск. Іноді корисніше (і дешевше) поїхати будь – куди відпочити вдвох з чоловіком на день чи більше, залишивши дітей в батьків, ніж їхати у відпуск на два тижні усією сім'єю. Створіть для себе атмосферу, незайнятою дітьми, у вашому житті повинні бути присутні й інші інтереси та інші люди. Матері, які жертвують собою заради дітей, не принесуть радості ні собі, ні іншим. Річ у тім, що постійне відчуття, ніби ти функціонуєш як якийсь сімейний акумулятор, своєрідна станція, що заряджає членів сім'ї всіма їх потребами або навіть як побутова зручність, з часом може розвинути в жінки агресивність. Розвивайте в собі психологічну готовність – це коли ви усвідомлено хочете стати матір'ю: в думках уявляєте свою майбутню, дитину радієте зародженню нового життя, усвідомлюєте відповідальність за малюка. Сміливо скажіть собі: «І розумом, і душею, я готова стати матір'ю. Материнство – це велике благо, і Я щаслива, що зможу випробувати його». Дуже важливо, щоб не було негативного тиску зі сторони. Постарайтесь спілкуватись з тими, хто підтримує вас і разом з вами радіє швидкій появі малюка.