Розклад занять

Дорогі мамусі, запрошуємо вас підготуватись до народження ДИВА.

Загалом, зараз є 8 занять, по неділях. Нова група набирається 1 раз в 2 місяці. Тернопіль, лише живі зустрічі.
Маємо чудових гостей на заняттях та подарунки. Найкращі відгуки та 17 річний досвід роботи.
Повний комплексний теоретичний підхід. Тематика занять 17-річного проекту ШКОЛА ЩАСЛИВОГО МАТЕРИНСТВА СВ. АННИ охоплює найкращі та найважливіші теми. 

Навчання в Школі материнства продовжується згідно дотримань усіх правил безпеки. Ми піклуємося про здоров'я майбутніх матерів та їх діток.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ: відсилайте повідомлення у VIBER - 0679998452

Скажи мені, як ти жив у матці

До кінця тисячоліття дива поступово зникли з нашого життя. Залишились лише так званні «чудеса науки й техніки». Подорослішавши, ми вже не віримо у казки і точно знаємо, що ніякого Діда Мороза не існує, а подарунки під ялину тайком кладуть родичі. Свято Різдва перетворилося у красивий та яскравий щорічний ритуал, що майже втратив свій глибинний сенс.

Дива перетворилися у фокуси, а ті, в свою чергу,- у гігантське шоу Девіда Копперфілда.

Вражаючі успіхи науки і медицини, що зробили реальністю штучне запліднення, вирощування дітей в пробірці і клонування живих істот, затулили собою те сьогодення, невигадане Диво, про яке нагадує Різдво і яке виявляє себе нам без святкових фейєрверків і сенсаційних повідомлень в газетах, - диво "звичайного" народження.

Народження дитяти - це завжди справжнє диво життя, незалежно від того, наскільки відомою і впливовою людиною він згодом стане.

Кожну мить на Землі знов і знов повторюється таке ж диво, як і те, що сталося у Вифлиємі дві тисячі років назад і назавжди змінило історію людства.

Діти приходять на світ по-різному, доля кожного з них по своєму унікальна, і все ж побачити загальні закономірності досить просто.

До першої (на жаль, дуже немалочисельної) категорії відносяться діти, яких чекали ще до зачаття і виношували в атмосфері любові та гармонії. І ще при цьому майбутню маму не мучили токсикози, хвороби, тривоги і страхи, і пологи пройшли м'яко і без травм. Головний стартовий капітал ці діти вже отримали: це світле, позитивне сприйняття світу та оточуючих, віра в себе, здатність приймати і приймати любов. Розпорядитися цим капіталом можна по-різному, але це вже тема окремої розмови. Такі абсолютно благополучні діти сьогодні – велика рідкість.

Друга категорія значно багаточисельна: це бажані діти, при виношуванні яких, виникли ті чи інші складності, як медичного так і психологічного характеру. Чим більше таких проблем поставало перед жінкою під час вагітності, тим більший шанс у малюка «отримати у спадок» підвищену нервозність і тривожність, страх перед новими людьми та подіями, хворобливу прив'язаність до батьків і т.п. Для досягнення успіхів та позбавлення від отриманих на початку життя психологічних комплексів їм (та їхнім батькам) доведеться докласти чимало зусиль, оскільки вони вже «відстали на старті».

У третю категорію попадають «зальотні» та «випадкові» діти, плоди батьківської необачності або неочікуваного для людей Божого дарунку. Такі діти, якщо не прийняти спеціальні заходи, понесуть із собою по житті почуття відторгненості та непотрібності , глибоко приховану образу на батьків та долю, недовіру до людей, невміння любити та багато іншого.....

Остання категорія – це діти- «відмовники», так і не прийняті батьками, віддані у чужі руки, діти, які не отримали і малої дещиці материнського тепла, уваги та любові. «Стартові аутсайдери», вони нерідко навіть більш живучі, ніж їх «везучі» однолітки (адже ж за можливість вижити- їм доведеться боротися), але майже завжди менш щасливі.

Усвідомлена робота жінки над своїм станом під час вагітності може вестись у декількох напрямках. Це фізична та психологічна підготовка організму до максимально сприятливого протікання пологів; постійне спілкування з майбутньою дитиною; звільнення від негативних емоційних станів; більш творче відношення до життя; перегляд застарілих життєвих позицій та стереотипів. У виграші при цьому виявиться не лише дитина, але й сама жінка.

Діти, чиї батьки відносилися один до одного без особливої любові, дуже часто в майбутньому випробовують складності з побудовою партнерських відносин.

Мрії батьків про хлопчика чи дівчинку, на перший погляд, досить нешкідливі, але, звичайно, якщо передбачувана і реальна стать дитяти збігаються. В іншому ж випадку формуються багаточисельні психологічні комплекси, пов'язані з неприйняттям своєї статі, з відчуттям провини перед батьками за їх чекання, що не виправдалися, з образою на долю і відчуженістю від людей.

Безліч мужніх жінок та жіночних чоловіків, які приховано або очевидно переживали свою «неповноцінність», - наслідок таких необдуманих батьківських преваг при виношуванні та вихованні дитини.

Перефразуючи відоме прислів'я, можна сказати: «Скажи мені, як тобі жилось в матці, і я скажу, як тобі живеться в світі».

Превентивні заходи по збереженню фізичного і психологічного здоров'я майбутнього дитяти реально здатні змінити світ на кращий. Усвідомлено зачата, виношена у любові і сприятливо народжена дитина – це щаслива, повна сили та відкрита світу людина в майбутньому.

редаговано з книги "Третій, не лишній"