Розклад занять

Дорогі мамусі, запрошуємо вас підготуватись до народження ДИВА.

Загалом, зараз є 8 занять, по неділях. Нова група набирається 1 раз в 2 місяці. Тернопіль, лише живі зустрічі.
Маємо чудових гостей на заняттях та подарунки. Найкращі відгуки та 17 річний досвід роботи.
Повний комплексний теоретичний підхід. Тематика занять 17-річного проекту ШКОЛА ЩАСЛИВОГО МАТЕРИНСТВА СВ. АННИ охоплює найкращі та найважливіші теми. 

Навчання в Школі материнства продовжується згідно дотримань усіх правил безпеки. Ми піклуємося про здоров'я майбутніх матерів та їх діток.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ: відсилайте повідомлення у VIBER - 0679998452

Як уникнути розривів

Як уникнути розривів?

Це питання хвилює всіх вагітних. І спеціалісти стверджують: думка, що не можна уникнути шва після пологів, - помилкова. Народжувати без розривів – нормально. Організм жінки створений та ідеально пристосований для народження дітей Самою Природою. Надаючи цим тканинам такі важливі, дуже важливі (без перебільшення) повноваження – випустити на світ молоду людину – мудра Природа, без сумніву, створила їх чудово пристосованими для цього. Переконливим підтвердженням цьому є весь тваринний світ, який благополучно народжує без розривів. Стидно, що людині – як Вінцю творіння – вдалось стати виключенням... Проте в наших руках повернутися до природного правила, народжувати без розривів, народжувати красиво.

Вражаюче, як цей ніжний бутон, такий маленький та затишний дім любовного екстазу, раптом розпускається, розкриває свої витончені листочки, відкриваючи шлях Чуду народження, випускаючи у світ зрілу ароматну ягоду – плід любові – малюка.

Тканини промежини піддаються максимальному ризику розриву під час виходу головки. При цьому породілля може відчути інтенсивне відчуття жару, оніміння, поколювання, які супроводжують напруження тканин промежини. Якщо жінка не готова до пологів, вона в цю хвилину лякається, що ось-ось лопне, порветься та (інстинктивно) «затискається», напружує і без того напружені м'язи і тканини. А це підвищує ризик їх розривів. Тому перша міра профілактики – психологічна підготовка до пологів. Існують і «фізичні» способи попередження розривів.

Техніка масажу промежини

Розпочинати профілактичний масаж можна на будь-якому терміні вагітності. Якщо до пологів ще далеко, робіть його один раз в 7-10 днів. На сьомому місяці – раз в 5-7 днів, на восьмому – раз в 3-5 днів. На останньому місяці вагітності масаж можна робити через день, а в останній тиждень – щоденно. Якщо термін вже великий, а ви тільки починаєте готувати промежину до пологів, робіть масаж раз в три дні на протязі і тижня, потім раз в два дні на протязі наступного тижня, а потім кожен день, аж до пологів.

Для масажу знадобиться натуральна масажна олійка, підійде і простерилізована на водяній ванні оливкова олія.Часто використовують- гомеопатична мазь «Арніка» (протитравматичний ефект), або масло какао.
Масаж краще робити ввечері, після теплого душа або ванни.
Перед масажем обов'язково вимийте руки і ділянку промежини.

Нанесіть олійку на пальці та легко втріть у ділянку промежини: по бокам, ззаду, на статеві губи. Потім введіть у вагіну добре змащений олійкою вказівний палець (або два пальці - вказівний і середній) на одну фалангу (2-3 см.). З допомогою великого пальця, який залишився назовні, «захопіть» тканини і почніть їх розминати. Можна окремо порозтягувати та промасажувати статеві губи, вони також інколи тріскають під час пологів.

Можете «прорепетирувати» вихід головки малюка. Захопіть двома ЗІГНУТИМИ вказівними пальцями (наче крючком) вхід у вагіну з двох сторін та обережно порозтягайте тканини в сторони та вниз. Постарайтесь відволіктися від неприємних відчуттів, розслабитися. Відчуйте цілковите розслаблення промежини м'яз і, що дуже важливо, обличчя. Регулярне тренування доведе навики до автоматизму, що дуже згодиться при пологах. Робіть це приблизно одну хвилину, потім відпустіть, розслабтесь ще більш глибше і знову повторіть. Тривалість масажу 10-15 хвилин.

Часто зустрічається і таке пояснення-Зовнішній масаж: м'якими масажними рухами обраний засіб втираємо у шкіру навколо виходу її вагіни, особлива увага ділянці шкіри, розміщеній між вагіною та анусом.
Внутрішній масаж: один або два пальці вводяться в середину вагіни, і, змастивши, розтягують тканини, наче роблячи «кишеньку».
Масаж можна робити самостійно, а можна попросити чоловіка. Багатьом жінкам легше розслабитись, якщо масаж робить партнер. Декому заважає великий живіт.

Якщо вас другі пологи, і перші були з розривами або розрізом промежини, це не означає, не можна уникнути шва у другий раз. Ваша головна задача під час проведення масажу - добре роз масажувати старий шов, зробити тканини якомога еластичнішими.

Перед пологами обов'язково пролічіть молочницю (дріжджовий грибок знижує еластичність тканин).

Кегель

Виконуйте вправу Кегеля (позмінні стискання-розслаблення м'яз промежини) до 200 раз на добу. Використовуйте час, який зазвичай марнується: очікування транспорту, у ліфті, в черзі. Ви можете робити цю вправу у будь-якій позі: стоячи, сидячи, лежачи, коли готуєте їжу, дивитися телевізор, гуляєте. Буде трішки складніше, якщо стиснувши м'язи, утримувати їх в такому положенні 5 -20 секунд, потім плавно розслабити.

«ліфт» - починаємо плавно підніматися «ліфтом» - стискаючи м'язи трішки (1 поверх), тримаємо 3-5 секунд, продовжуємо підніматися – стискаємо трохи сильніше (2 поверх), тримаємо, і т. д. до своєї границі – 4-7 «поверхів». Вниз спускаємося також поетапно, затримуючись на декілька секунд на кожному поверсі.

Ось ще один із варіантів виконання цієї вправи:

Сядьте прямо на твердий плоский стілець, переконайтесь, що основна тяжкість приходиться на кістки тазу, а не на куприк (тобто ви не «провалюєтеся» назад).Стисніть м'язи промежини і підтягніть їх вверх та в середину. Стримуйте м'язи в такому положенні 10 секунд (дихання не затримуйте), потім повільно розслабтесь, відчуйте, як м'язи промежини ніби опустилися на поверхню стільця. Почніть з 5 раз, поступово доведіть кількість повторів до 10. Виконуйте вправу два-три рази в день. Цю вправу можна робити сидячи, лежачи, лежачи з припіднятим тазом, навколішки.

Скорочення і розслаблення м'яз тазового дна (а саме ті групи м'яз беруть участь у виконанні вправи Кегеля) сприяють підтримці вмісту черевної порожнини, служать профілактиці таких станів, як випадання матки або сечового пухиря після пологів; розслабляючи ці м'язи, ви вчитесь тому, як «пропустити» малюка через родові шляхи.

Гімнастика буде ефективною, якщо їй приділяти 10-15, навіть 5 хвилин на день, але важливо займатися щоденно, тобто регулярно.

Що це за вправи:

Стоячи боком до спинки крісла, впертися на неї руками і відводити ногу в сторону так зависоко, як вам комфортно – по 6-10 раз для кожної ноги.
З таким самими упором піднімати зігнуту в коліні ногу до живота.
Розставивши широко ноги, повільно присісти і декілька секунд втримуватися у такому положенні, можна попружинити. Повільно піднятися та розслабитися. Можна повторити 3-5 раз.
Присісти почіпки, одну ногу випрямити і відставити в сторону. Переносити вагу з однієї ноги на іншу декілька раз під ряд. Витягнуті вперед руки допоможуть тримати рівновагу.

«метелик» - сісти або лягти на підлогу, п'ятки з'єднати і підтягнути до промежини. Зігнуті в колінах ноги схожі на крила метелика. Помахайте ними, як метелик, часто-часто. Втягування і скорочення глибоких м'язів живота та С – подібне вигинання спини в місці попереку

Цю вправу ще називають «кішечка».
Вона зміцнює м'язи живота, полегшує біль в спині під час вагітності і у пологах та помагає малюку просуватися по родових шляхах.
ЇЇ можна виконувати кожен раз, як тільки відчуєте біль у спині. Кількість повторів – до 10 вправ за 1 раз.
Вихідне положення – з опорою на коліна та долоні. На вдих максимально опустіть вниз ділянку куприка, прогніть спину у попереку, голову відкиньте назад. Потім, після видиху, поверніться на вихідне положення: голову опустити, вигнути спину, втягнути живіт, куприк підняти вверх і вперед.
Вправи почіпки (низько присісти із сильно зігнутими в колінах ногами)
Положення почіпки може виявитися корисним під час пологів. Виконання таких вправ дозволить вам зміцнити верхню частину стегна і навчитися «розкривати» родові шляхи.
Якщо у вас болять коліна чи інші суглоби, то перед виконанням вправ почіпки потрібно порадитися з лікарем, чи просто їх не робити.
Із положення сидячи (на ліжку, дивані, підлозі)поставте одну ступню на підлогу (коліно максимально відведене в сторону); перенесіть вагу на руки, які поставлені вперед і злегка розсунуті в протипожежну від ноги сторону; поставте на підлогу і другу стопу. Розподіліть вагу між чотирма опорними точками, розслабте м'язи тазу. Повільно випряміть спину, відірвіть руки від підлоги і з'єднайте їх перед грудьми долонями разом. Щоб повернутися у вихідне положення, повторіть всі описанні рухи у зворотному порядку.
Вправи для ступні
Часто наслідком цих змін є розвиток плоскостопості. Для його профілактики і потрібно виконувати вправи, які зміцнюють м'язи зводу ступні.
Наприклад, качати ступнею м'ячик, паличку, піднімати пальцями ступні з підлоги дрібні предмети, носову хусточку, виконувати оберти у голено ступному суглобі.
Вправи для грудей
Вони допомагають зміцнити грудні м'язи, що підтримують молочні залози, маса яких під час вагітності в більшій або меншій мірі збільшується.
Одна з можливих вправ: з єднайте долоні на рівні грудей (дихання не затримувати), з силою натисніть долонями одну на одну, дорахуйте до п'яти, після цього розслабтеся. Цю вправу можна виконувати до 100 раз в день ( зрозуміло, кількість повторів потрібно нарощувати поступово).
Вправи для зміцнення косих м'язів живота
Косі м'язи живота являють собою природній бандаж, що підтримує матку, яка росте. Їх тренованість послаблює навантаження на ділянку попереку спини, попереджує появу розтяжок на передній черевній стінці. Приклад вправи: стоячи на лівій нозі (зіпріться на щось), праву ногу заводьте за ліву, почергово з переду і ззаду. Потім поміняйте опорну ногу.

Буденні пози.

Річ йде про положеннях, у яких можна займатися буденними справами і просто відпочивати, але які, при цьому, непомітно готують наш організм до пологів. Застосовуйте їх частіше, чергуючи між собою:
«Поза кравця» - у положенні сидячи, ноги схрестити перед собою.
«метелик» - сидячи, п'ятки з'єднати і підтягнути до промежини. Можна не рухати ногами, просто залишатися у такому положенні, але, скоріш за все «крильця» самі пустяться у танок. Це чудово і ніяк не завадить нам дивитися телевізор, читати або чистити картоплю.
«на п'ятках» - стати на коліна, щільно з'єднавши їх, і плавно сісти назад, на п'ятки.
«жабка»- знаходячись у положенні «на п'ятках», розставити ноги і сісти на підлогу між п'ятками.
Вибирайте зручні для себе пози і змінюйте положення, як тільки ви змучилися.
Вправи навпочіпки (низько присісти із сильно зігнутими в колінах ногами)
Можна просто сидіти почіпки, роблячи свої справи;
Можна (необхідно) мити підлогу почіпки! Таке щоденне заняття замінить будь-яку гімнастику, не говорячи про те, що мама та її Животик будуть дихати чистим, без пороху, повітрям.
У кожний комплекс обов'язково повинні входити дихальні вправи та вправи на релаксацію.
За матеріалами "НАШІ ДІТКИ"