Розклад занять

Дорогі мамусі, запрошуємо вас підготуватись до народження ДИВА.

Загалом, зараз є 8 занять, по неділях. Нова група набирається 1 раз в 2 місяці. Тернопіль, лише живі зустрічі.
Маємо чудових гостей на заняттях та подарунки. Найкращі відгуки та 17 річний досвід роботи.
Повний комплексний теоретичний підхід. Тематика занять 17-річного проекту ШКОЛА ЩАСЛИВОГО МАТЕРИНСТВА СВ. АННИ охоплює найкращі та найважливіші теми. 

Навчання в Школі материнства продовжується згідно дотримань усіх правил безпеки. Ми піклуємося про здоров'я майбутніх матерів та їх діток.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ: відсилайте повідомлення у VIBER - 0679998452

Статті

Що таке пуповинна кров і для чого вона потрібна українцям

    22837 650x410Пуповинна кров - це невелика частина крові, яка після пологів залишається в судинах пуповини і плаценти. Цей біологічний матеріал цінний кровотворними стовбуровими клітинами, які містяться в ньому. Ці клітини здатні багаторазово ділитися і диференціюватися в різні популяції зрілих еритроідних клітин (лейкоцити, еритроцити, тромбоцити і ін) і, тим самим, відновлювати систему кровотворення та імунітету. На жаль, з віком кількість стовбурових клітин у організмі людини зменшується, знижується і здатність боротися із захворюваннями. Збережені при народженні дитини стовбурові клітини пуповинної крові молоді і активні. Зберігати такий біологічний депозит в умовах рідкого азоту можна нескінченно довго і застосувати для підтримки стану здоров'я навіть у літньому віці.

Сьогодні пуповинна кров успішно застосовується там же, де в якості джерела стовбурових клітин використовується, наприклад, кістковий мозок - при онкогематологічних та аутоімунних захворюваннях, неврологічних розладах.

Як зберегти пуповинну кров? Забір пуповинної крові відбувається відразу після пологів, і в Україні регулюється наказом МОЗ №481 від 10.07.2014 р. Банк крові, ліцензований згідно законодавства, обробляє пуповинну кров, виділяє стовбурові клітини, проводить необхідні тестування і аналізи і закладає на зберігання персоналізований біологічний матеріал.

Кому рекомендується збереження пуповинної крові? Пуповинну кров можна зберігати в будь-якому випадку, але є ситуації, коли це особливо необхідно. Наприклад, якщо:

- сімейний анамнез включає онкологічні або аутоімунні захворювання;

- старшій дитині в сім'ї потрібна трансплантація стовбурових клітин (чи є ризик рецидиву онкологічного захворювання);

- батьки різних національностей або рас (у разі необхідності, знайти сумісного донора стовбурових клітин дуже складно).

Чому зберігання пуповинної крові важливе для України?

Україна займає друге місце в Європі за смертністю від онкологічних захворювань - 347 смертей на 100 тис. осіб на рік. Повністю виліковуються лише 41% хворих. Число людей, у яких діагностують рак, лейкоз тощо, з кожним роком зростає на 2-3% протягом щонайменше 20 років. Кожен четвертий чоловік і кожна шоста жінка в Україні - в зоні ризику. Тому потреба в стовбурових клітинах збільшується.

У світі вже понад 600 банків зберігання пуповинної крові (близько 50 з них можуть зберігати і пуповину) і приблизно 6 млн зразків (депозити). 70% депозитів є приватними (можуть використати тільки власники). Решта 30% - донорські (можуть використовуватися іншими людьми, якщо буде сумісність).

Нагадаємо, що науковці визнали пуповинну кров людини засобом омолодження.

  • cedars-sinai 1

  • Ілюстративне фото (cedars-sinai.edu)