Розклад занять

Дорогі мамусі, запрошуємо вас підготуватись до народження ДИВА.

Загалом, зараз є 8 занять, по неділях. Нова група набирається 1 раз в 2 місяці. Тернопіль, лише живі зустрічі.
Маємо чудових гостей на заняттях та подарунки. Найкращі відгуки та 17 річний досвід роботи.
Повний комплексний теоретичний підхід. Тематика занять 17-річного проекту ШКОЛА ЩАСЛИВОГО МАТЕРИНСТВА СВ. АННИ охоплює найкращі та найважливіші теми. 

Навчання в Школі материнства продовжується згідно дотримань усіх правил безпеки. Ми піклуємося про здоров'я майбутніх матерів та їх діток.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ: відсилайте повідомлення у VIBER - 0679998452

Малюки, грудне годування і слінг

Мамине життя з малюком і ...слінгом.

Зміна рекомендацій стосовно грудного вигодовування

За останні роки по всьому світу кардинально змінилися рекомендації щодо організації грудного вигодовування. Тепер усі поради відштовхуються в першу чергу від потреб дитини. Хоча ще декілька десятиліть тому основна мета була якомога швидше розірвати контакт між мамою та дитиною, щоб жінка могла йти працювати, а дитина могла залишатися із сторонніми людьми. І тепер, не дивлячись на сучасні чудові рекомендації, наше покоління має в пам'яті цей хибний досвід. Тому не зважаючи на те, що скрізь говориться про годування за вимогою, бажаний тілесний контакт матері та дитини, все одно ця інформація сприймається крізь призму досвіду минулих років. Тобто жінка готова годувати за вимогою, але вона очікує, що це буде все таки приблизно раз на три години. А якщо дитина проявляє бажання посмоктати вже через 10 хв, то тут вже йде здивування або страх, що пропадає молоко. Для матері це морально дуже важко. І справді, якщо стороннім оком, не вникаючи в суть речей, порівняти рекомендації про грудне вигодовування стосовно матері, може здатися, що зараз жінці стало набагато важче. На лекціях по грудному вигодовуванню вагітним жінкам розказують, що прикладати дитину потрібно за вимогою, хоч кожні 10 хвилин, носити на ручках бажано побільше, рекомендують спільний сон з дитиною, та нічні годування, ще й до всього радять ні в якому разі не давати дитині пустушку, а кожний пошуковий рух задовольняти смоктанням грудей.

Це природно – тому це просто

Але нас не хвилює поверхове враження, правда? Давайте розбиратися в суті проблеми. Чи стало сучасній мамі від цих рекомендацій важче? Часті годування, насправді, не є проблемою. По-перше, те що дитині нормально смоктати, хоч кожні 10 хвилин, не означає, що так буде відбуватися. Просто мамі треба бути готовою, що дитинка може попросити груди в будь-який момент. Тим більш це стосується тільки перших місяців годувань, потім годування стають все рідшими. Нічні годування при спільному сні взагалі не приносять ніякого дискомфорту, адже мама настільки звикає до них, що потім навіть не прокидається, а в напівсні годує дитину, дивуючись потім, як це дитина опинилася з іншого боку. Часте носіння на руках теж не обтяжує маму при правильному налаштуванні. Жінка дев'ять місяців ходила з дитиною в животі, а після народження продовжує носити дитину, але вже на ручках. А от смоктання пустушки насправді створює дуже багато проблем, а не допомагає мамі, бо псує прикладання дитини до грудей.

А ви знаєте, що в племенах жінки витрачають на своїх дітей всього декілька годин на добу, хоча виконують всі «сучасні» рекомендації: постійно носять дитину на ручках та часто годують її? І в нас з вами закладений цей досвід, просто ми трошки про нього забули. Давайте дозволимо нашим діткам нам його нагадати.

Мамині помічники

Але, звичайно, майже в кожної жінки, крім догляду за дитиною, є інші побутові, і не тільки справи. І, навіть, та жінка, якій дуже інпонує природній підхід до виховання дитини, може засумніватися, чи буде вона справлятися з усім. Звичайно, особливо в перші місяці, не треба робити з себе супер-маму, яка подалає усі труднощі. Бажано подумати, хто з родичів зможе помогти, закріпити певні обов'язки за чоловіком. Але в кожної жінки є ще один незамінний помічник, який буквально розв'язує їй руки. Здогадалися, про що я говорю? Так, звичайно, це СЛІНГ!

Слінг – пристосування для носіння дитини

Слінг – це пристосування з тканини, яке дозволяє мамі тримати дитину біля себе. Завдяки цьому руки в мами стають вільні. Дитина знаходиться в слінгу у фізіологічному положені. Носити малюка можна в слінгу багато часу, але десь один раз на годинку потрібно діставати дитину, розминати, робити легенький масаж. Мама в слінгу зможе частіше годувати малюка, таким чином досягається частий контакт з дитиною, мама краще розуміє свого малюка, наприклад, може відчути, що дитина хоче пісяти. Слінг вносить свободу в життя мами. Тепер не проблема опинитися в будь-якому куточку міста, а може й за містом. Не потрібно підлаштовуватися під графік дитини. Можна пересуватися із звичною швидкістю. А яке задоволення так часто бачити біля себе чарівне личко свого карапуза, цілувати її!

Життя з дитиною на руках

Життя мами з дитинкою на руках суттєво відрізняється від розкладу дня інших мам. Я можу розказати про свій досвід, адже зі старшою дитиною я досить мало користувалася слінгом, а от з меншим синочком слінг став моїм незамінним помічником. Якщо коротко, життя звичайної мами виглядає в більшості випадків так: поки малюк не спить, мама його розважає, як тільки він засинає, мама намагається якнайшвидше переробити всі свої справи, і нервується, коли малюк невчасно прокидається. В мами в слінгу все кардинально міняється: якщо дитинка не спить, мама з нею разом не спішно робить всі справи по господарству, коли дитина засинає, мама доробляє, те що необхідно, і йде відпочивати зі своїм малюком. Вона може солодко поспати з ним разом. Якщо навіть дитинка прокинеться, декілька смоктальних рухів - і всі знову в солодко відпочівають. Або мама може присвятити цей час своїм інтересам. Повірте, при такому способі життя починаєш отримувати задоволення від кожного прожитого моменту. А не живеш очікування, а коли вже дитина засне, коли вже чоловік прийде з роботи, коли вже...Звичайно, я трохі перебільшила деякі моменти. Але це допомагає краще передати «родзинку» життя з дитиною на руках. Головна мета цієї розповіді показати, що таке життя можливе, і що до цього варто прагнути. Бо крім значної користі для дитини, так легше і для мами.

Носити в слінгу потрібно правильно!

Ще хочеться обговорити один важливий аспект. Звичайно, кожна мама не хоче нашкодити здоров'ю свого малюка. А так як слінг – явище не зовсім звичне для нас зараз, мама хоче бути впевненою, що носіння дитини немає протипоказів. І це дуже добре. Бо носіння в слінгу БЕЗПЕЧНЕ для дитини, але треба носити дитину ПРАВИЛЬНО. Слінг – дуже проста за своєю суттю конструкція, що дозволяє при носінні використовувати дуже багато можливостей. Але з іншого боку, щоб правильно вдягнути слінг, необхідно це вміти робити. Найкращим варіантом буде, якщо вам покаже досвідчена мама, яка сама має успішний досвід носіння в слінгу. Адже не завжди можна добре розібратися по інструкції. Зараз проводяться різні зустрічі слінгомам, майстер-класи по слінгоносінню - таке живе спілкування допоможе дуже швидко мамі навчитися користуватися слінгом.

Дарія Горон, консультант з грудного годування.