Розклад занять

09.05, четвер, о 1600 Планування сім’ї, прегравідарна підготовка до наступної вагіності. Відповіді на запитання групи. (Акушер гінеколог)

12.05, неділя, о 1200 - Достатньо хороше дитинство. 6 базових потреб. Ранній розвиток малюків: огляд методик. Привітання з Днем Матері! (Психолог) 

16.05, четвер, о 1600 - 1830 - Слінгоносіння (Слінгоконсультант). Кольорові животики,боді-арт. Завершення навчання і вручення сертифікатів учасникам групи.

Набирається нова група мамусь! Стартуємо в новому сезоні з 23.05.2019, при наборі групи 6-10 осіб. Запис у вайбері - 0679998452.

Все про вагітність: вісімнадцятий тиждень

18 weekПлід

Ваш малюк стає все сильнішим і сильнішим – цього тижня ви навіть можете відчути як він рухається – це прекрасний момент! Але знову ж, це може статися на пару тижнів пізніше, або якщо ви вагітні вже вдруге, то могли відчути це й раніше. Та все ж, ви знаєте, чого чекати. Також ви можете дати помацати своїм дітям ваш животик і розповісти їм про те, що незабаром вони матимуть братика чи сестричку. Вони можуть його гладити і з ним розмовляти. Очікування для дітей є дійсно довгим, але якщо вони чують серцебиття під час відвідування акушера чи побачать малюка на УЗД, то його поява не буде для них такою дивною.

Зараз ваша дитинка вже досягла 20 см в довжину і важить 200 грамів, прямо як маленький пупсик.

Вона вже відчуває дотики, так що ви можете вже з нею контактувати гладячи свій животик чи легенько натискаючи на нього (так, щоб вам не було боляче, бо можете зробити боляче дитинці). Малюк все це відчуватиме і відповідатиме, може навіть штовхаючи чи тиснучи на цю точку.

Майбутня мама

Що це? Ця вібрація, легке відчуття в вашому животику? Може це ваша дитинка вам каже: «Мамо, ти мене відчуваєш?» Перше відчуття, коли вам здається, що ви щось відчули, воно неймовірне. «Чи я щось тільки-но відчула?» або «Чи то був мій кишечник чи ...?» Чи це я відчула маленький поштовх зліва внизу живота.. О, і знов його відчуваю. Це дійсно мій малюк? Переповнені різними почуттями і хвилюванням, ви чекаєте на наступний поштовх. Це очікування може бути довгим, тому що буває, що тиждень проходить перед наступним контактом. А буває, що це стається наступного дня і вас знов охоплює це чудове відчуття: «В мене дійсно є дитина! Я її відчуваю!»

Якщо ви нетерплячі і хочете знов відчути малюка, то спробуйте зробити це біля опівночі, тоді він найбільш активний. Підійміть коліна лежачи на спині і покладіть руки на матку, таким чином ви досягаєте максимальної можливості того, що дитина торкнеться стінки матки. Ніжно натискайте на низ живота і просто чекайте. Не забувайте про те, що ваша дитина плаває в пузирі з рідиною і все ще зовсім невеличка, тож вона дуже рідко нормально торкається стінки матки. Чим більшим ставатиме ваш малюк, тим легше буде його відчути. Спочатку ви відчуватимете його як зграю метеликів, а згодом так, наче він там грає у футбол. Але все одно відчувати дитину це так дивно і чудово, так чудово!..

Поради вагітним

? Коли ви вперше відчуєте рухи дитини, скажіть це своєму лікареві під час наступного візиту.

? Якщо ви не знатимете, як пояснити своїм дітям відчуття, коли малюк штовхається, то скажіть їм нехай прикладуть долоню до щоки і язиком торкатимуться її зсередини. Майже так відчуває себе малюк всередині вас.

? Не почувайтеся винною, якщо раптом задрімали на зборах чи на роботі, або якщо ви стаєте сумною чи дратівливою, коли діти вас не слухаються. Вони просто хочуть знати, що, як і раніше, все нормально

? Для ваших дітей (якщо вони у вас є) буде дуже цікавим малювати майбутнього братика чи сестричку.

Джерело: mama-tato.com.ua (За матеріалами 3D Pegnancy)