Розклад занять

Теми нового місяця:

18.04, четвер, о 1600 - Тема 8. Особливості післяпологового періоду, рання профілактика ускладнень. Важливі нюанси життя після пологового будинку. (Акушер-гінеколог)

УВАГА!

20.04, субота, о 1430 - Так як в неділю вибори і вербна неділя, то заняття буде в суботу. Тема 9. Страх і біль в пологах. Стресостійкість мами. Бондінг. Імпринтінг (Психотерапевт) Запрошена гостя

Ліки від депресії

Щоб підняти собі настрій, зовсім не обов'язково приймати антидепресанти. Якщо «сумна мама» не годує грудьми, тоді вибір засобів досить широкий. Тонізують настойки Жень-шеня, лимонника, родіоли, елеутерококка (20 крапель двічі на день), підіймають настрій шоколад, какао, добавляє сил гранатовий сік. Годуючим матерям складніше, але і для них знайдуться безпечні засоби. Зелений чай бадьорить та безпечний для малюка, свіжа настойка валеряни допоможе заспокоїтись, тепле молоко на ніч – рецепт наших бабусь – дозволить заснути. В особливо важких випадках можна інколи (не частіше одного разу на місяць) дозволити 50 гр.червоного сухого вина.

Спробуйте щоб навколо вас постійно знаходилось не менше трьох речей, які вам підіймають настрій. Постільна білизна з веселим малюнком, красива чашка, мила картинка на кухні, приємне до тіла одіяльце, смачненький ласий дарунок в холодильнику, диск з улюбленим фільмом чи музикою. Можна навіть купити м'яку іграшку, щоб відчути себе щасливою дівчинкою. Пам'ятайте: кожна ваша усмішка – мікродоза ліків від чорної туги.

Існує багато різних видів соціально – психологічної допомоги для жінок з проблем материнства:

  • Курси майбутніх батьків, школа підготовки до пологів;
  • Індивідуальні та сімейні психотерапевтичні консультування;
  • Соціо-психологічна допомога матері та дитини.

Створюються спеціалізовані консультативні центри: в Тернополі працює наша Школа щасливого материнства св. Анни, де вам завжди нададуть допомогу.