Розклад занять

Тривають заняття в Школі Щасливого материнства!
Цей тиждень - особливий!

17.12, понеділок, 16:00 - Грудне годування, частина 1

20.12, четвер, 16:00 - Грудне годування, частина 2

22.12, субота, 11:00 - 13:00 - Святкування 15-ї річниці Школи

23.12, неділя, 10:00 - семінар по догляду за малюком, лікар неонатолог

Депресія

ЯК ПЕРЕБОРОТИ ПІСЛЯПОЛОГОВУ ДЕПРЕСІЮ?

Відразу після народження дитини жінка почуває величезний емоційний підйом. Біль і страждання під час пологів залишаються далеко «за». У жінки ейфорія, захоплений стан, величезна радість від появи дитини на світ. Але через 2-3 дні можуть з'явитися ознаки післяпологової депресії.

Причиною виникнення депресії є психічний стан у сполученні з гормональною перебудовою. Швидко знижується рівень естрогенів і прогестерону після пологів і це може розв'язати депресію так само, як гормональний вплив перед менструацією може викликати подібну реакцію. Післяпологовій депресії частіше піддані не першородки, а жінки, що вже родили.

Є багато інших факторів, що сприяють післяпологовій депресії. Як правило, продовжується вона не дуже довго — близько 48 годин для більшості жінок, не потребує лікування, крім тих рідкісних випадків, коли депресія затягується.

Інтенсивність і тривалість післяпологової депресії залежить від того, чи є матері з ким поділитися і кому підтримати її. Основне, чого потребує жінка — це розуміння і чуйність навколишніх.

Будні у пологовому будинку дуже напружені, тому бажано, щоб до Вас приходив чоловік, родичі чи подруги, попросіть їх про більш часте відвідування, а якщо візити Вас дратують, то обмежте їх.

Ванну приймати небажано, зате Вам дуже до речі буде душ: теплий чи контрастний, розслаблюючий чи підбадьорливий. Холодне обливання сприяє зміцненню духу і тіла, а також якнайшвидшому припиненню лохій і скороченню матки.

Бажано почати робити легку гімнастику. Після пологів вона допомагає підготувати душу і тіло до нової ролі.

Після хвилювань, пов'язаних з пологами, фізичними і психічними змінами, недосипанням, молочною лихоманкою, жінка може бути сильно стомлена. Природний засіб для того, щоб відпочити — це, звичайно, сон. Сон знімає напругу, заспокоює нервову систему, дає нові сили.

Переборюйте стомлення, приймаючи допомогу інших, не виконуйте справ, що можуть почекати, відпочивайте, коли ваша дитина спить. Використовуйте час годування для розрядки, годуйте дитину, лежачи в ліжку чи сидячи у зручному кріслі з піднятими ногами. Дозвольте приготувати вечерю чоловіку чи умовте його замовити в ресторані обід на двох персон і пообідайте разом. Одягніться елегантно, створіть настрій, як це буває в ресторанах зі світлом свічок і легкою музикою. Не переживайте, якщо дитина прокинеться, її присутність доповнить ваше свято.

Офіційне авторство не встановлено. Якщо Ви знаєте автора - зверніться до адміністрації