Розклад занять

Тривають заняття в Школі Щасливого материнства!
Цей тиждень - особливий!

17.12, понеділок, 16:00 - Грудне годування, частина 1

20.12, четвер, 16:00 - Грудне годування, частина 2

22.12, субота, 11:00 - 13:00 - Святкування 15-ї річниці Школи

23.12, неділя, 10:00 - семінар по догляду за малюком, лікар неонатолог

Перші дні новонародженого

Внаслідок пристосування до нових умов існування в організмі дітей відбувається перебудова, яка проявляється певними ознаками: фізіологічна втрата маси тіла - 150-300 г.

Дитина виділяє рідину зі стільцем, сечею, через легені і шкіру. Ці втрати компенсуються повільно, проте до середини 2 тижня і навіть скоріше маса тіла доганяє попереднього рівня і зростає;

Фізіологічна жовтяниця - у дітей на 3-4 день спостерігається легке пожовтіння склер, м'якого піднебіння і шкіри.

Під час внутріутробного розвитку малюк має значно більше еритроцитів, які необхідні для добутку кисню. При народженні дитина стає дихати частіше, зайва кількість еритроцитів руйнується і вивільняється білірубін-пігмент, який зумовлює жовте забарвлення шкіри. До трьох тижнів фізіологічна жовтяниця має зникнути. Для цього необхідно частіше залишати дитину спати на відкритому повітрі, під розсіяним сонечним промінням (до 1200 і після 1600).

Еритема новонароджених – почервонінні шкіри – природна реакція на зміну температури, вологості навколишнього середовища. Інколи з'являються червоні плями або пухирці. Цей висип – токсична еритема. Через кілька днів вона зникне. На її місці може з'явитися дрібно або груболусочкове лущення епідермісу, особливо виражене в ділянці стоп і кистей. В таких випадках необхідно змащувати дитину кремом або олійкою.

Розширення шкірних капілярів - телеангіектазія (залишків ембріональних судин) – це червоні або дещо синюваті плями різної величини і неправильної форми. Розміщуються в ділянці потилиці, на межі волосяної частини на лобі, на передніссі і верхніх повіках. При натисканні пальцем плями зникають, потім знов з'являються. З віком плями зникають і можуть з'явитись лише при крику .

Фізіологічний мастит – нагрубання молочних залоз у деяких немовлят незалежно від статі. Це пов'язано з тим, що в останні тижні внутрішні гормони матері, які сприяють виробленню молока, потрапили в організм дитини. Нагрубання може бути незначне або досягати розмірів сливи. З сосків може виділятися рідина, що нагадує молозиво. До трьох тижнів нагрубання зникає.

Статевий криз – невеликі піхвові виділення і набряк калитки у хлопчиків. Можливий набряк вульви, лобка і навіть загальний набряк статевих органів. Виникає під дією естрогенів і прогестеронів матері, що потрапили в організм дитини в останні тижні внутрішньоутробного розвитку.

Сечокислий інфаркт нирок – червоно-коричневі плями від сечі в підгузниках. Зумовлено згущенням крові, порушенням основного обміну і невеликою кількістю концентрованої сечі.

Перехідний стілець. Меконій – темно-оливкова, густа, в'язка, тягуча маса без запаху, яка складається з клітин епітелію шлунково-кишкового тракту і навколоплідних вод. До 4 дня життя виділяється з кишечнику. Перехідний стілець більш частий, неоднорідний (грудочки, слиз, кашеподібний) жовтого, коричневого або коричнево-зеленого кольору, пінистий. Через 2-3 дні випорожнення стають однорідними, кашеподібної або йогуртоподібної консистенції з білими крупинками, жовтого кольору і мають запах кислого молока.

Транзиторна лихоманка – підвищення температури тіла до 38-39°С, може з'явитись на 3-4 день.

стаття Ліщенко Н."Перші дні новонародженого"