Розклад занять

Дорогі мамусі, запрошуємо вас підготуватись до народження ДИВА.

Загалом, зараз є 8 занять, по неділях. Нова група набирається 1 раз в 2 місяці. Тернопіль, лише живі зустрічі.
Маємо чудових гостей на заняттях та подарунки. Найкращі відгуки та 17 річний досвід роботи.
Повний комплексний теоретичний підхід. Тематика занять 17-річного проекту ШКОЛА ЩАСЛИВОГО МАТЕРИНСТВА СВ. АННИ охоплює найкращі та найважливіші теми. 

Навчання в Школі материнства продовжується згідно дотримань усіх правил безпеки. Ми піклуємося про здоров'я майбутніх матерів та їх діток.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ: відсилайте повідомлення у VIBER - 0679998452

Правила для тих, хто хоче зачати дитину

Ті подружжя, які хочуть зачати дитину, повинні пам'ятати, що подружній акт у плідну фазу циклу не означає, що зачаття обов'язково відбудеться. Навіть якщо він відбувається у найсприятливіший день (день піку слизу), то ймовірність зачаття не перевищує 60%. Про проблеми із зачаттям дитини можемо говорити лише тоді, коли воно не відбулося протягом 4-5 нормальних циклів.

Час до часу у здорової жінки можуть траплятися нетипові цикли (ановуляторні, з вкороченою другою фазою тощо). Поява таких циклів два-три рази на рік є нормою. Зрозуміло, що жінка тоді завагітніти не може.

Щоб відбулося зачаття, необхідні такі чинники:
  • - зріла яйцеклітина, яка вивільнилася у процесі овуляції;
  • - подружній акт у плідну фазу циклу;
  • - плідний слиз у статевих шляхах жінки.

Щоб відбулося зачаття, у статеві шляхи жінки повинні потрапляти зрілі сперматозоїди. Час дозрівання сперматозоїда від його останнього поділу становить 3-4 доби. Отже, треба щоб сперматозоїди встигали дозрівати і накопичуватися у статевих шляхах чоловіка. Щоб максимально збільшити шанси, треба перед тим подружнім актом, від якого сподіваємося зачаття дитини, стримуватися від співжиття принаймні 4 доби.

Співжиття у циклі, в якому подружжя сподівається на зачаття дитини, рекомендується щонайбільше 1 раз на початку циклу (відразу після менструації), і пізніше аж у той день, коли з'являється слиз з вираженими ознаками плідності, згодом - якомога частіше до 2-3 дня високої температури, після чого воно може відбуватися довільно.

У циклі, в якому сподіваємося на зачаття дитини, треба проводити спостереження якомога ретельніше, щоб знати момент зачаття, який приблизно відповідає дню піку слизу або першому дню високої температури. Температуру треба вимірювати також після овуляції.

Якщо є 18-20 високих температур, то це найімовірніше, за незначними винятками, свідчить про вагітність. Далі продовжуємо вимірювати БТТ до трьох місяців вагітності, оскільки це допомагає спостерігати за самопочуттям дитини. Якщо БТТ висока, то з малюком все гаразд. Зниження БТТ протягом кількох днів порівняно з її звичним рівнем (зазвичай, близько 37° С) може свідчити про загрозу викидня і потребу лікування.

Термін пологів вираховуємо за формулою: дата стрибка БТТ (або піку слизу) мінус 7 днів мінус З місяці плюс 1 рік; або: до дати стрибка БТТ (піку слизу) додаємо 38 тижнів.

Інколи період плідності у циклі дуже короткий і обмежений буквально одним днем або кількома годинами (зазвичай уранці). У таких випадках треба дуже ретельно спостерігати за слизом і проводити подружній акт у момент найліпшої якості слизу. Для того, щоб поліпшити якість слизу і збільшити його проникність для сперматозоїдів, жінки інколи приймають препарати, які розріджують мокротиння (корінь алтеї, мукалтин тощо).

Для зменшення ризику викидня у ранньому терміні вагітності і вад розвитку у дитини жінкам рекомендують за кілька місяців до сподіваного зачаття та у першому триместрі вагітності приймати фолієву кислоту (по 400 мкг на день).

За матеріалами: "Вчимось розпізнавати плідність" О. Кука, З. Городенчук, О. Сокальська