Розклад занять

Розпочала працювати нова група мамусь. Занять 14 і 2 семінари, відбуваються в четвер о 16.00 год. і в неділю о 12.00 год.

Для запису на заняття та уточнень писати на вайбер 0679998452

Звичайне ГВ звичайної мами

grudne goduv Моя мама годувала мене грудьми два місяці. Моя сестра обидвох «кесарських» доць виростила на сумішах.
Я була готова до різних варіантів.
Перше ГВ викликає багато побоювань, багато в чому пов’язаних зі стереотипами, які вагітна отримує від рідних, подруг, з інтернету тощо.
Отож, готуючись до народження першої дитини, я переживала, що:
— оскільки в родині не «годувалося», то і в мене не буде молока;
— я мала і худа, тому в мене не буде молока;
— у мене маленькі груди, тому у мене не буде молока.
Ну і в тому стилі ще тисяча і один страх.  Як з цим боролася? Позитивне мислення — наше все.
Коли ж після пологів молоко з’явилося, як і мало з’явитися — на третій день — виявилося, що дитинка стільки і не випиває. І вже доводилося думати, що ж тим молоком робити.
Отож, особливості першого періоду годування:
— правильно прикласти дитину. Ми навчилися не зразу, але за якимось-там енним разом, коли медсестра, яка допомагала прикладати, взяла сосок за шкірку, як сліпе котеня, холоднючими руками із запахом свіжоз’їденої сардини в маслі, я перебрала-таки справу в свої руки (дослівно) і навчилася прикладати сама;
— не чекати з першого дня молочних рік. Молочко буде на третій-четвертий день. До того часу  є молозиво;
— пам’ятати неприємне словечко «лактостаз». Із цим товаришем я мала справу двічі, і нікому не бажаю. Коли дитинка не виїдає все молоко, яке прибуло, груди твердіють, роблять гарячими і починають боліти. Ох, як же починають боліти. До того додається висока температура. Що робити? Розмасажувати і розцідити (краще знайти якусь медсестру з пологового, яка зробить це професійно, не звертаючи уваги на ваші охи і ахи, бо процедура малоприємна). Якщо ж до температури ще не дійшло, груди тільки почали боліти, працюють  бабусині методи: листки капусти, вовняна чи пухова хустина — і гріти-гріти-гріти. І, звичайно, годувати;
— пережити так звані «молочні кризи». Як стверджують спеціалісти, такі кризи трапляються досить регулярно. Особисто у мене починалася паніка — караул, молоко пропадає. Тоді брала себе в руки, робила «молочний» чай (фенхель, тмин, кріп, кориця) і читала афірмації (наприклад: я молочна мама, у мене досить молока і т.д.) І годувати, звичайно;
— вибрати зручну позу для годування. Наші примірки нагадували інколи кама-сутру: як ми тільки не годувалися! Зараз, будучи дводітною мамою, я вибрала для себе улюблену позу: лежачи на боку. Чому? Любі мамусі, чергове годування — це ж прекрасна нагода передріматися 10 хвилин! (Не знаю, як у вас, а я неодноразово засинала підчас годування сидячи і прокидалася якраз вчасно, щоб підхопити дитину над підлогою…)
Перше моє ГВ тривало рік і десять місяців. Другому зараз одинадцятий місяць. І, переживши всі вищевказані проблеми, можу сміливо твердити, що грудне вигодовування — це подарунок жінці. Причому подарунок дуже практичний. Судіть самі:
— відпадає проблема стерилізації посуду, готування суміші, миття пляшечок (особливо це цінується вночі!);
— відпадає проблема отруєння дитини неякісними сумішами і пошуку якісних;
— економія грошей (немаленька);
— зручно подорожувати (кажу на власному досвіді — завжди все з собою: тепла їжа, антистрес, «засинала»);
— легше вкладати спати дитину, особливо на денний сон;
— (цей пункт актуальних для худорлявих) дівчатка, бюст збільшується на два розміри, чоловік мліє від щастя;
— і, звичайно, емоції…Немає нічого зворушливішого, ніж маленьке ротенятко, яке спочатку шукає свою ЦИЦЮ, потім присмоктується і цямкає, аж підстогнує від задоволення, обнявши маму руцею.
Чула від інших і знаю по собі, що коли надходить час відлучати від грудей, на жінку часто находить  ностальгія за цими особливими хвилинками єднання мами і дитини. І повірте, ваше дитя не забуде цього також. Я була вражена, коли через кілька місяців після повного відлучення, мій дворічний син втулився носом між груди і мрійливо протягнув: «Циця паааахе…»
Я не фахівець із ГВ. Я звичайна собі мама. Я маю купу неправильних стереотипів. І в моїх дітей, як і у всіх, бувають проблеми. Але навіть коли мої діти випробовували на грудях нові зуби, і коли я на саме Різдво мала температуру через застій молока та, замість сидіти за святковим столом, кричала від болю в розціджуваних грудях, і коли я ходила (і ходжу) невиспана через нічні годування, я жодного разу не пожаліла про свій вибір.

***
Біля маминої циці
Гарно спиться, гарно спиться.
Пахне медом й молоком,
Гріє ласкою й теплом.
Коли міцно притулитись -
Сни солодкі будуть снитись.
Хай десь там бушує вітер -
Тепло лялі в цьому світі.
Світ надійний, світ духмяний -
Мама...

Наталя Лобас